Limetková limonáda dle 58 let starého receptu: Detoxikační, léčivá, voňavá a velmi chutná! Nejlepší nápoj pro horké letní dny

Pokud i vy milujete v létě různé ovocné limonády, určitě si vyzkoušejte udělat tuto limetkovou. Je velmi osvěžující a zdravá.

Pomalu, ale jistě začíná léto, a to znamená, že přichází ten správný čas na výrobu a přípravu skvělých ovocných limonád. Samozřejmě, že existuje obrovské množství různých možností, jak si limonádu vyrobit, ale rozhodně byste měli vyzkoušet tento. Tato limetková limonáda je totiž nejen skvělá a svěží, ale také velmi zdravá.

Co budete potřebovat

  • 2 hrsti čerstvých lipových květů
  • limetka
  • 2 – 3 polévkové lžíce medu
  • 3 litry vody

Příprava limonády

Nejprve je třeba natrhat voňavé lipové kvítky. Opatrně, ať vás nepopíchají včely, je jich tam totiž vždy víc než dost. Poté je třeba nechat tyto kvítky na slunci vyschnout. Vložte dvě plné hrsti usušených lipových květů do zavařovací sklenice o objemu minimálně 3 litry. Přidejte 2 – 3 lžíce medu, záleží, jak sladkou limonádu budete chtít.

Poté nakrájejte limetku na kolečka, pokud nemáte, postačí citron, ale limetka je rozhodně lepší. Neodstraňujte kůru, ta je také důležitá. Kolečka poté také přidejte do sklenice. Dejte si vyvařit vodu a tu poté nechte vychladnout. Poté ji nalijte do sklenice a míchejte, aby se med rychle rozpustil. Sklenici zakryjte kouskem nějaké bavlněné látky nebo plátna a postavte ji na minimálně 6 hodin na slunné místo.

A je skoro hotová

Pokud chcete, aby vaše limonáda měla intenzivnější chuť, nechte ji klidně louhovat déle, i 24 hodin. Pokud je sluneční záření silné, bude příprava mnohem rychlejší, než kdybyste sklenici dali někam, kde slunce nesvítí. Limonádu sceďte a vymačkejte květy a plátky limetky, abyste získali veškerou chuť. A můžete podávat, zaručujeme vám, že tato limonáda bude všem chutnat. Přejeme vám dobrou chuť!