Limetkový olej nalezne své využití i v oblasti zdraví. Jeho účinky mnohé překvapí

Limetkový olej má úžasně svěží vůni, díky čemuž se často používá na výrobu domácích čisticích prostředků. Limetkový éterický olej má také antibakteriální, antivirové a antiseptické vlastnosti. Proto by nemělo být překvapivé, že tento éterický olej lze použít mnoha různými způsoby. Přinášíme vám několik tipů, které můžete sami vyzkoušet.

Snížení horečky

Limetkový esenciální olej je de facto přírodní antipyretikum, a tak může posloužit ke snížení tělesné teploty. Buď můžete aplikovat pár kapek do dlaní a namazat si chodidla anebo jej přidat do vlažné koupele, případně se osprchovat ve vlažné vodě a limetkový olej přimíchat do sprchového gelu a nanést na celé tělo. Vhodné je také vdechování páry.

Bojuje s celulitidou

Jediné, co musíte v boji s celulitidou udělat je, že si trochu tohoto oleje nanesete na postižené místo a budete masírovat. Éterický limetkový olej však můžete přimíchat i do kokosového či jiného oleje a používat k pravidelné masáži, skvěle funguje také s mletou kávou, kdy káva je dalším bojovníkem proti celulitidě. Hodí se jak na peeling, masáž tak zábaly.

Zmírňuje stres

Dalším způsobem, jak používat limetkový éterický olej, je zmírní stresu. Všichni víme, že stres může čas od času způsobit úzkost i vyčerpání, ale dobrou zprávou je, že můžete použít limetkový esenciální olej, abyste se cítili lépe. Kápněte pár kapek do difuzéru nebo si vyrobte vonný rozprašovač a nastříkejte tento svěží sprej do ovzduší.

Mimo jiné se doporučuje rozptýlit limetkový esenciální olej do ovzduší u vás doma alespoň 2x týdně. Nejenže úžasně provoní domácnost, má schopnost čistit ovzduší.

Podporuje chuť k jídlu

Vůně limetkového éterického oleje pomáhá zvýšit chuť k jídlu. Stačí si dopřát tuto vůni zhruba půl hodiny před jídlem. Nejenže bude mít větší chuť k jídlu, ale také to pomáhá podpořit trávicí šťávy v žaludku, abyste řádně strávili veškeré jídlo.

Fotografie: Naturalfoodseries, Blog.planttherapy