Majitel pozemku chtěl pokácet starou vrbu. Nakonec zde vytvořil unikátní dům

Na své zahradě měl velmi starou a obrovskou vrbu, která celý pozemek hyzdila. Proč ji nepokácel a raději vybudoval dům na stromě? Odpověď je jasná a než se na ni podíváme, je třeba začít s celým příběhem od samotného začátku. Muž měl dokonalý pozemek, který hyzdila jenom jedna jediná věc. Byla to velká a stará vrba, která zde odnepaměti. Jelikož se moc nehodila do konceptu jeho zahrady, rozhodl se že jí pokácí.

Vylezl na strom a chtěl začít řezat

Pokácet takovou vrbu přece jenom není jen tak. Její pád by mohl poškodit mnoho věcí na jeh zahradě. Muž se proto rozhodl že vyleze nahoru a začne postupně odřezávat jednotlivé větve. Kdy najednou uviděl ten krásný výhled bylo mu jasné že vrba zde musí zůstat. A právě na ní bude vybudován dům na stromě. Místo které bude díky nádherným výhledům do okolí skvělým prostorem pro život.

Dům na stromě vybudoval svépomocí

I když bylo muži 65 let, neváhal a pustil se do práce se skutečnou vervou. Jelikož byl zkušeným tesařem a elektrikářem, zvládl mnoho prací skutečně svépomocí. S ostatními mu pomohli přátelé a jeho sen se pomalu začínal plnit. Stavba dostávala reálnou podobu. Vše trvalo 8 měsíců a celkové náklady na tento netradiční dům činily 10 000 amerických dolarů. Když se muž na své dílo podíval tak věděl, že to stálo za to.

Nejde o žádnou obyčejnou chatrč

Rozhodně se nejedná o žádnou malou chatrč nebo přístřešek. Jedná se o plnohodnotný dům určený k životu. Je ve výšce 16 stop nad zemí a v pohodě se do něho vejde až 10 osob. Je tak ideálním místem pro pořádání příjemných posezení s rodinou a přáteli. K tomu dobře poslouží o prostorná terasa, kde nechybí také posezení a gril k přípravě různých pochoutek. Dále nechybí ani postele které umožní zájemcům na tomto netradičním místě přespat.

S domem je spojena jenom jedna jediná nevýhoda. Kdo se do něho chce dostat, ten musí vystoupat celkem dost schodů. Majitel to však doporučuje, jelikož jak vnitřek, tak hlavně následné výhledy do okolí z terasy stojí za to. Posuďte sami.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]