Matka 5 dětí se rozhodla vzít nepříznivý osud své rodiny do vlastních rukou. Stará chatrč je k nepoznání

Fotografie: Евгений Катышев / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Osud tomu chtěl tak, že se maminka spolu se svými pěti dětmi ocitla v domě, který byl téměř neobyvatelný. Chatku, která byla na spadnutí, ale proměnila k nepoznání.

Sama Sylwa neměla šťastné dětství. Již jako malá holčička se musela vyrovnat s tím, že se stala sirotkem a musela být umístěna do dětského domova. Je zřejmé, že pro své budoucí děti si přála jiný osud. I poté, co si Sylwa našla muže, který ji miloval, čekala na ni další strašná zpráva. Stala se vdovou a zůstala sama se svými dětmi.

Chatrč, která byla téměř na pokraji zhroucení

Partner, se kterým se seznámila posléze, jí ale rozhodně pohádkový konec nepřinesl, naopak. Život s ním byl plný strachu, násilí a alkoholu. Rozhodla se tedy, že raději než žít s ním zůstane se svými dětmi sama. Podle webu Topniusy jich v té době měla pět. Našli si malou chatku, ve které se rozhodli bydlet. Ta byla ale zcela bez veškerého potřebného vybavení.

Po chvíli hledání našla televizní pořad, který se specializoval přímo na rodiny, jako je ona. Neváhala a do nabízeného projektu se přihlásila v touze, změnit nejen svůj osud, ale i ten, který čekal její děti. Měla štěstí, protože právě jejich příběh zaujal a provizorní domov, ve kterém žili, byl vybrán k rozsáhlé rekonstrukci. Celý její příběh poté odvysílala televize Ipla.

Žena za nízké náklady opravila dům, který sousedi doporučovali zbourat. Z výsledku jim spadla brada

Provizorní koupelna i venkovní záchod se staly minulostí

Nejen sociální zázemí, ale celý interiér domu byl v zdevastovaném stavu. Uvnitř domu se dokonce nenacházela ani toaleta, na tu všechny děti, včetně Sylwi, docházely ven. To byl jeden ze zásadních bodů, který si odborníci na rekonstrukce dali za úkol změnit. Kromě samotného vzhledu interiéru byl podle odborníků pořadu „Náš nový domov“ malý i obytný prostor.


Celou budovu proto na základě detailních nákresů a postupů zvětšili za pomoci verandy. Kromě toho předělali také půdní prostor na obytnou část, vzniklo tak dost prostoru pro všechny členy rodiny. Projekt tedy dokázal nemožné, změnit život nejen mamince samoživitelce, ale také jejím dětem. Pokud vás téma rekonstrukcí starých prostor zajímá, nejedná se o jediný příběh, který jsme na stránkách SvětKreativity zveřejnili.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*