Žena za nízké náklady opravila dům, který sousedi doporučovali zbourat. Z výsledku jim spadla brada

Fotografie: A.-K. D. / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Domy, které jsou staršího data, mají bezesporu svoje vlastní kouzlo. Málokdo se ale odhodlá pustit se do jejich přestavby, protože je jasné, že se bude jednat o spoustu práce.

Bydlet v domečku je snem mnoha lidí, často si ale zvolí jednodušší variantu, kterou je postavit si domek od základů nový. Je jen málo odvážných jedinců, kteří se pustí do kompletní rekonstrukce domku starého, a to hlavně proto, že se obvykle jedná o rekonstrukci velmi náročnou nejen finančně, ale i časově.

Staré domy vyžadují spoustu práce

Problémů u starších domů je hned několik. Obvykle to začíná špatnou izolací, a proto se přistupuje k výměně střechy a oken. Následuje zateplení, které pro takové stavby není obvyklé, a pokračuje se zbytkem domu. Jelikož domy byly postaveny v jiné době, i jejich vizuální parametry jsou odlišné od toho, co je nyní trendy. Podle webu Topniusy je to další bod, na který se rekonstrukce zaměřují.  

Přestavba domu
Fotografie: Elena Lednicka / Modrá Strecha

Milostný pár se nastěhoval do 130 let starého domu. Dopis od předchozího majitele je srazil do kolen

Mnoho lidí, kteří se do rekonstrukce staršího domu nakonec pustí, dříve či později uzná, že za stejnou dobu a finance by měli dávno postavenou novostavbu, dokonce by je to stálo i méně nervů. Přesto ale tyto domy mají své kouzlo a často vyhrává právě lukrativní lokalita, ve které se nacházejí.

Dokázali, že i ze staré stavby dokáží udělat pěkné bydlení

Elena Lednicka se rozhodla, že se nenechá zastrašit možnými komplikacemi, a do rekonstrukce starého domu se pustí. Celou proměnu pečlivě dokumentovala, veškeré fotografie poté zveřejnila nejen na stránkách ModráStrecha a dokázala tak, že i ze starého domu se dá udělat pěkný baráček, ve kterém by jen málokdo odmítl žít.

Přestavba domu
Fotografie: Elena Lednicka / Modrá Strecha

Kromě nezbytných změn, které byly potřebné k tepelnému komfortu domu, se Elena rozhodla dostavět ještě terasu, po které toužila a která se k domu hodila. Nejde ale o jedinou odvážnou přestavbu, kterou jsme čtenářům deníku SvětKreativity představili. V minulosti jsme informovali o přestavbě malého bytu, která dopadla na výbornou.

Přestavba domu
Fotografie: Elena Lednicka / Modrá Strecha

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*