Nevíte, jaký obraz vybrat do svého domova? Poradíme, které jsou nejžádanější

Obrazy zdobí lidská obydlí odnepaměti. Je to druh dekorace, který vnáší do interiéru určitou atmosféru. Ta závisí na tom, jaký motiv a barvy si člověk zvolí. Obraz můžete mít na stěně jeden, ale klidně i 10 menších a vytvořit tak obrazovou galerii. Pokud zvažujete pořízení obrazu, ať už do obýváku či ložnice, přinášíme vám inspiraci těch nejžádanějších.

Elegance

Tyto obrazy jsou moderním uměním současnosti a hodí se nejen pro mladé. Svým jedinečným elegantním nádechem vytvoří pocit klidu a pohody.

Abstrakt

Není žádným překvapením, že abstraktní obrazy patří k nejzajímavějším a atraktivním. Abstraktní umění může být dramatické, uklidňující, ale mesorizující.

Pop art

Láska z 50. let – tento styl se hodí do moderních, retro a minimalisticky zařízených interiérů. Jedná se o umělecký směr, který se objevil prvně v půlce 50. let a dominoval pak především v 60. letech.

Impresionismus

Impresionistické umění nikdy nevyjde z módy a těmito obrazy nemůžete šlápnout vedle. Jedná se o umělecký směr, který vznikl v půlce 19. století. Cílem je malba v přírodě a zachycení kouzla okamžiku.

Akvarel

Tři ananasy – akvarel. Při této metodě se používá barva rozpustná ve vodě. Kreslí se na různé povrchy, nejčastěji papír, papyrus, ale i plátno, plast, dřevo, látka či kůže. Vodová barva příliš nekryje, takže podklad většinou prosvítá.

Moderní umění

Romantika v dešti. Nechte se inspirovat moderním uměním, kde romance překračuje čas. Chůze pod deštníkem za svitu lamp. Obrazy ze sekce moderního umění mohou být různé, nabídka je velmi bohatá.

Surrealismus

Pusťte uzdu fantazii. Tyto obrazy vyprávějí fantastické příběhy a vyvolávají silné emoce. Surrealismus je evropský umělecký směr, ale rovněž životní styl, jenž usiluje o osvobození mysli. Cílem je zachycení myšlenek, představ, pocitů, snů.

Nejčastější motivy

  • Ptáci, ryby, kočky a další zvířata
  • Příroda, krajina
  • Kytky
  • Stromy
  • Lidé
  • Města – nejčastěji Londýn a Paříž, ale i tajemné uličky a zákoutí malých měst
  • Roční období – léto, padající listí, zasněžená krajina, Paříž na jaře apod.
  • Průmyslová tématika – auta, vlaky, fabriky
  • Mořská tématika – moře, pláž, mušle, kamínky, molo, lodičky

Obrázky: wallartprints.com