Při bourání starého krbu je polil studený pot. Našli mrazivý vzkaz z roku 1969, který odhalil tajemství

Fotografie: Stilfehler / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Rekonstrukce starého domu může někdy přinést skutečně nečekaná překvapení. Tento dům ukrýval schránky od původních majitelů staré přes 60 let.

Během rekonstrukce učinili dechberoucí objev. Původní majitelé domu totiž ukryli do krbu dvě časové kapsle. Jak uvedl deník Newly, ty obsahovaly historické fotografie, staré noviny i dopis s přáním všeho dobrého. Něco takového se opravdu jen tak nevidí. Není se co divit, že tento zvláštní nález si získal pozornost i milionů lidí na internetu.

Nemocná sestra chtěla být blíž své rodině

Scott Beaven žije v anglickém Birminghamu. Jeho starší sestra Deborah Phillipsová trpěla v posledních letech vážnými zdravotními potížemi. Když skončila v nemocnici s mrtvicí, rozhodla se, že chce být blíže svojí rodině. S pomocí bratra tak vyhledala vhodný dům ke koupi, kam se hodlala brzy nastěhovat. Na domě však bylo potřeba nejprve provést nějaké rekonstrukční práce.

I s těmi jí pomáhal její bratr, který je zároveň nadšeným hledačem pokladů s detektorem kovů. Když se jednoho dne pustil do bourání starého krbu, nemohl uvěřit vlastní očím. V obou sloupcích krbu se totiž nacházely uschované časové kapsle. První z nich byla zabalena do starých plastových sáčků z 60. let, když se manželé Wrightovi nastěhovali do domu. Balíček podle deníku DailyMail obsahoval staré noviny Birmingham Evening Mail z let 1969 a 1988 a také černobílou fotografii předchozí majitelky domu Ethel Wrightové.

Koupil auto jako dárek pro dceru. To, co našel uvnitř, ho donutilo z dohody ihned vycouvat

Krb byl přestavován hned dvakrát

Druhá časová kapsle pak obsahovala vzkaz od Ethel a Harolda Wrightových a pocházela z roku 1988. V ručně psaném dopise oba popřáli hodně štěstí novým majitelům domu. Popsali také, že v domě žijí od roku 1967 a v jeho zdech našli opravdové štěstí. „Původní krb byl postaven v roce 1969 a tento v srpnu 1988, ale předpokládám, že až dorazíte, budete chtít provést velké úpravy, takže pravděpodobně najdete tuto zprávu,“ stálo v dopise od původních majitelů.

staré věci
Fotografie: Freepik

A měli pravdu. Scott a jeho sestra byli z nálezu nadšení. Něco takového se opravdu jen tak nevidí. Jakmile se zpráva dostala do médií, Scott prý nestačil odpovídat na zvídavé dotazy od lidí, kterými byl zasypán. Deborah zase tento přející dopis potěšil hlavně proto, že doufá, že po letech, kdy ji omezovaly zdravotní problémy, nyní najde mezi zdmi nového domu skutečný klid a pokoj. Na SvětěKreativity jsme psali o jiném případu, kdy se při rekonstrukci našly záhadné kufry. Jejich obsah pomohl majitelům pokrýt všechny náklady.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*