Matka se po 31 letech setkala s uneseným synem. Policie rozlouskla případ století

Fotografie: Depositphotos

Celých 31 let žila Lyneth v naději, že se jednoho dne znovu setká se synem, kterého unesl jeho otec. A přání se jí nakonec splnilo.

Jermaine Allan Mann žil se svojí maminkou v Kanadě. Otce vídal při pravidelných návštěvách. Dne 24. června 1987 však otec malého Jermaina unesl. Policie v Torontu vyhlásila rozsáhlé pátrání, ale otce s dítětem se jim najít nepodařilo. Jak šel čas a stopa chládla, šance, že matka svého syna ještě někdy uvidí, se znatelně zmenšila.

Váš syn žije, máme ho

Vše se však změnilo, když Lyneth Mann-Lewisová obdržela telefonát, kde jí policie oznámila, že našli jejího syna. Po více než 30 letech. Lyneth se málem zastavilo srdce. Přesto, že vždy doufala, že syna znovu uvidí, tváří v tvář opravdové skutečnosti, tomu nemohla věřit. A ještě větší překvapení to bylo pro tehdy 33 letého Jermaina.

Ten žil celý život v domnění, že jeho matka zemřela, když byl malý. Otec jim oběma obstaral falešné rodné listy i doklady a podařilo se mu dostat syna do USA, kde po desetiletí unikali pozornosti úřadů. K velkému zlomu došlo, když si Jermainův otec chtěl pronajmout bytovou jednotku ve federálně dotovaném bydlení. Úředníci amerického ministerstva pro bydlení a rozvoj měst uvedli, že poté, co zkontrolovali jeho žádost o pronájem, zjistili, že jeho rodný list je padělaný.

Otec byl obviněn z falšování dokladů a únosu

Allan Mann byl následně zadržen ve Vernonu v Connecticutu, kde žil jako Hailee Randolph DeSouza. Nyní čelí v USA obvinění z falšování údajů. Hrozí mu také vydání do Kanady, kde je obviněn z únosu. Lyneth po obdržení zprávy o tom, že její syn žije, okamžitě nasedla na letadlo do USA, aby se s ním setkala. Povídali si prý dlouho do noci a její syn od ní nechtěl vůbec odejít.

Lyneth má schovaných mnoho věcí po malém Jermainovi, které mu chce brzy ukázat, aby viděl, že na něho nikdy nezapomněla. Malý Jermain však celý život používal jiné jméno a tak se teď budou muset dohodnout, jak mu budou říkat. Lyneth řekla, že rozhodnutí nechá na něm. Dle své výpovědi prožila kvůli stesku po synovi mnoho těžkých dnů a je ráda, že její trápení skončilo. Nyní se těší, až syna seznámí se zbytkem rodiny.

Ostatním zoufalým rodičům Lyneth vzkazuje, aby se nikdy nevzdávali: „Chci povzbudit další rodiny s pohřešovanými dětmi a blízkými, aby se nikdy nevzdávali naděje na jejich nalezení. Jsem důkazem toho, že po dlouhých 31 letech utrpení, dlouhých 31 letech, by se člověk nikdy neměl vzdávat. Buďte však trpěliví. Buďte silní a věřte, že všechno je možné a že se může stát cokoliv.“

Zdroj: Daily Mail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*