Medvěda přilákaly do cukrárny čerstvé dortíky. Než se ho podařilo zahnat, snědl jich celou krabici

Fotografie: Let Animals Eat Cake / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

U nás jsou medvědi poměrně vzácnost, v jiných končinách však tato zvířata žijí v těsné blízkosti lidí a někdy jednoduše neodolají voňavým lákadlům a zapomenou na obezřetnost.

V americkém městečku Avon ve státě Connecticut nejsou medvědi žádnou vzácností. V této oblasti se běžně vyskytují, a pokud nemají dostatek potravy, neváhají se přiblížit ani k popelnicím a lidským obydlím, aby ukořistili něco na zub. Tento medvěd se ukázal jako velký labužník, protože dostal zálusk na pochoutky z místní cukrárny.

V panice utíkala ke dveřím

Maureen, jedna ze zaměstnankyň výrobny cukrovinek, právě nakládala hotové výrobky do dodávky, aby mohly být doručeny zákazníkům. Plnila auto krabicemi a náhle její oči něco upoutalo. U dveří garáže stál medvěd a koukal na ni. Maureen byla v šoku. Začala křičet a utíkat ke dveřím vedoucím do provozovny. Prudce je za sebou zabouchla a zapřela se o ně, aby se medvěd nemohl dostat dovnitř.

Když to její kolegyně viděly a uvědomily si, co se děje, v první chvíli nevěděly, co dělat. Jedna z nich okamžitě zavolala na tísňovou linku. Druhou však napadlo obejít budovu z druhé strany, nasednout do auta a pokusit se medvěda odehnat troubením. Medvěd si mezitím z otevřeného auta vytáhl krabici plnou lahodných dortíků a před garáží se do nich pustil.

Medvědí rodina si užívá radovánek na trampolíně. Domovní kamera natočila jejich dovádění

Medvěda odstrašilo houkající auto

Nápad s houkajícím autem se nakonec ukázal jako geniální. Medvěd se hlasitého klaksonu opravdu zalekl a nakonec vyklidil prostor dříve, než přijela policie a odchytová služba. Na zemi po něm zbyla skutečná spoušť. Pochutnal si na 60 kokosových dortících. Na závěr příběhu však majitelka provozovny dodává, že jsou šťastní, že se jim ani medvědovi nic nestalo.

I když to byl dramatický zážitek, nakonec se všichni shodli, že mlsný medvěd byl opravdu roztomilý. Do budoucna už ale nikoho ani nenapadne nakládat zboží a mít zároveň otevřené dveře do garáže. Medvěd se po tak vydatné hostině jistě bude vracet na místo činu a bude prozkoumávat, jestli by zde zase nějaký ten dortík nebyl k mání. Jenom ve státě Connecticut žije podle odhadů až 1 200 medvědů. A ti se často nebojí přiblížit k lidem. Naštěstí případy, kdy medvěd zaútočí na lidi, jsou zde jen ojedinělé.

Zdroj: Instagram

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]