Medvědí krev – záruka dobrého pití

Milovníci vína budou přesně vědět o čem je řeč a „neználky“ mile ráda zasvětím. Název Medvědí krev trochu odvádí pozornost a mnoho z nás neví, proč si tohle víno získalo tento název. Lidská fantazie je bohatá a proto si mnozí mohou představovat ledacos ve spojitosti s medvědem. Pravdou je, že krev ve spojitosti s vínem znamená mešní víno. Jde o tradiční Bulharské víno, které se před pár léty stalo vítězem nezávislého testu vín do 80Kč.

Bulharské víno a dlouholetá historie

Medvědí krev bylo původně bulharské mešní víno s dlouholetou historií sahající zhruba do 12. století. Vinařství v Bulharsku je však mnohem starší a pěstovalo se tam víno už někdy ve 4. století pr.n.l. Medvědí krev pochází z klasických odrůd Merlot a Cabernet Sauvigon, které se pěstují v Trácké nížině v Bulharsku. Toto známkové víno se vyrábí kupáží odrůd, což činí Medvědí krev skutečně jedinečným. Pokud si chcete zpestřit chladné zimní večery je to přesně toto víno, které vám vžene krev do žil. Má vůni divokých třešní, lesních ostružin, jemné aroma rybízu a orientálního koření. Pokud si nalijete do skleničky dvě deci vína, rovná se to přesně dvěma deci afrodisiak.

Co má společného víno a sex?

Není snadnějšího seznámení, větší touhy po milostném sblížení než po trošce vína. Záměrně píši trošce, protoževíno medvědí krev nic se nemá přehánět. Víno působí na sexuální apetit a je to i vědecky prokazatelné. Účinky vína na sexuální pudy jsou známy již po mnoho staletí. Dokonce i řeckému bohu vína, úrody i veselí Dionýsovi byla vzdána čest nekontrolovatelným hodováním, které většinou končilo sexuálními orgiemi zvané bakchanálie. Teprve v nedávné době bylo zjištěno, že vliv vína na sexuální choutky mají na svědomí dvě látky, které víno obsahuje. Jedná se o serotonin, který povzbuzuje dobrou náladu včetně té sexuální a pak je to estrogen. To je pohlavní hormon, který stimuluje především dámský chtíč. Alkohol v menším množství odbourává napětí, a proto si také mnohem více sex dokážeme užít, pokud se předem trochu posilníme. Jestliže to však přepískneme s množstvím vína, buď na nás dopadne tíseň, je nám zle nebo také usneme. Větší množství rovněž nesvědčí mužské erekci. Nejspíš proto se u přípitku pronáší za zvuku cinknutí skleniček „Na zdraví“.

Obrázek: www.medvedi-krev.cz