Žákyně 5. třídy se hlásila o pracovní pozici ředitelky školy. Vedení jí vyhovělo

dívka u počítače
Fotografie: Pexels

Děti bývají velmi ambiciózní. To, co si ale umanula mladá Ruth Rossmillerová, žákyně páté třídy základní školy Chief Joseph v Great Falls, mnohé překvapilo.

Maminka Ruth si již dávno všimla, že je její dcera velmi odvážná a nebojí se ani velkých životních výzev. Jednoho dne přišla domů s neobvyklou prosbou. I přes to, že svou mámu na první pohled zaskočila, ochotně jí pomohla. Aby si Ruth mohla splnit svůj další sen, bylo zapotřebí pečlivě vyplnit přihlášku, která měla celých 10 stran.

Ředitel základní školy opouštěl své místo, Ruth ani chvíli neváhala

Následně Ruth čekal rozhovor, během kterého dokázala zaskočit i svoji třídní učitelku. Přestože otázky byly opravdu záludné, Ruth celou dobu působila klidně. Její odpovědi dokonce okolní posluchače ohromily a faktem bylo, že velká část dospělých uznala, že by na některé z otázek ani sami neznali odpověď.

Zarážející bylo také to, že i přes svůj mladý věk působila Ruth velmi vyrovnaně a sebevědomě. I přes to, že její argumenty byly přesvědčivé a dokázaly zaujmout, místo, o které měla zájem, jí nemohlo být poskytnuto. Z legislativních důvodů totiž není možné, aby se žákyně 5. třídy stala ředitelkou školy.

Vedení školy se ale rozhodlo její nápady vyslechnout

Přestože na funkci ředitele školy Ruth být najata nemohla, škola se rozhodla její nápady využít. Kromě toho také zavedli nové pravidlo, díky němuž si děti jejího věku mohou zkusit funkce dospělých. Ruth tak bylo umožněno se alespoň na jeden den stát ředitelkou celého zařízení, a zjistit tak, že práce ředitele není tak jednoduchá, jak se na první pohled může zdát.

Kromě dlouhé přihlášky musela Ruth také napsat motivační dopis, v němž upozornila na spoustu nedostatků, které z jejího pohledu škola má.

Holčička vydělává za měsíc přes půl milionu korun. Do důchodu bude moci odejít v 15 letech, její rodiče se nestačí divit

Pokud by se například k výuce přistupovalo jako ke hře, mnoho žáků by do školy chodilo rádo a nepředstírali by nemoc. Některé z poznatků, jež mladá žákyně uvedla, se škola rozhodla vyslechnout, a vylepšit tak vzdělávací systém.

Zdroj: KRTV

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*