Školu navštívila jeptiška s kontroverzním přístupem. To, co po dětech chtěla, na druhý den pobouřilo rodiče

Zpočátku ty hodiny vypadaly nevinně
Fotografie: Unsplash

Základní škola zaměstnala jeptišku, která údajně měla vést základy náboženství, avšak pojala to tak trochu po svém, což pobouřilo rodiče dětí chodících do této školy.

Rodiče žáků základní školy v Sopotech byli na základě stížností svých dětí pobouřeni. Měli totiž vyučovací hodiny náboženství s jeptiškou, která se svoje drahé žáky rozhodla až poněkud fanaticky dovést k Boží lásce. Horší však byly její metody, pomocí nichž děti nutila, aby chodily do její třídy na hodiny. Namluvila jim, že znala někoho, kdo nechodil na hodiny náboženství a přes noc zemřel.

Rodiče se o jejím chování dozvěděli a zuřili

Chování jeptišky doma vysvětlil jeden z žáků svým rodičům. Situace se tedy ihned roznesla a všichni rodiče byli nahněvaní. Sice se našli tací, kteří jevili o hodiny náboženství zájem, ale rozhodně ne tímto násilným a manipulativním způsobem. I pro ty chápavější rodiče se jednalo o dost neetickou a nemorální záležitost a všem bylo hned jasné, že s tím musí něco udělat. Přece jenom, na prvním místě byla bezpečnost jejich dětí.

Zašli s tím za vedením školy

Podle zjištění jednoho z rodičů jeptiška také o přestávkách na chodbě školy údajně obtěžovala děti z této třídy a ptala se, proč se vzdaly náboženství. Tomu však bylo brzy konec, jelikož se o tom dozvědělo vedení školy, jež neprodleně začalo situaci řešit. Tak trochu svoji zaměstnankyni vyslýchali, ale jí na svém chování nepřišlo nic špatného.

Učitelka ze školy s nejvyšší mírou šikany přišla s řešením, které rozdělilo rodiče na 2 tábory

Zpátky na faře
Fotografie: Unsplash

Pro rodiče to byl celkem přijatelný výsledek

Samotný příběh se rychle dostal do místních médií i k samotnému faráři, který se k situaci nevyjádřil, stejně tak jako jeptiška. Důležitým faktem je však to, že škola jeptišku po pár dnech propustila a upozornila ji na dost nevhodné chování vůči žákům. Rodiče berou tento výsledek jako přijatelný, přesto si ale myslí, že z toho jeptiška vyvázla až moc jednoduše.

Zdroj: Fakt

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]