Díky jednomu z rodičů se do médií dostaly informace o nepřijatelných praktikách ze základní školy

Fotografie: Depositphotos

V jedné ze škol byla před vchodem do školní tělocvičny umístěna cedule zakazující vnášení jídla a pití dovnitř. Případ se dostal do médií díky otci jednoho žáka čtvrté třídy.

Školy v Polsku mají své vlastní pravidla, která však nesmí porušovat zákony ani omezovat lidská práva a svobody. Učitelé, žáci i jejich rodiče si stále více uvědomují nutnost chránit práva studentů, která mohou být některými školními pravidly porušována. Jedno takové právo bylo dle rodičů porušeno.

Je to pro ně skandální odhalení

Na konci roku 2023 Nadace Varia Posnania, která hájí práva studentů ve školách, analyzovala statuty 41 středních škol v Poznani a zjistila, že instituce porušují zákon ve více než 300 případech. V médiích se často objevují příběhy o absurdních školních pravidlech. Jedním z nich je případ školy, kde před vchodem do tělocvičny visela cedule zakazující vnášení jídla a pití.

Podle webu Parenting se otec, který kauzu rozpoutal, k celé situaci vyjádřil následovně: „Byl jsem šokován, když jsem viděl tuto ceduli. Ukázalo se, že studenti si nemohou vzít pití do tělocvičny. Je to skandál, že během hodin tělesné výchovy nemohou doplňovat tekutiny. Všude se mluví o nutnosti hydratace, a tady se děje toto.“

Oblíbená učitelka skrývala velké tajemství před svou školou. Záhada byla vyřešena až po její smrti

Během fyzického cvičení je hydratace nezbytná

Muž zdůrazňuje, že děti by měly mít možnost pít vodu během fyzického cvičení, protože její nedostatek může vést k nebezpečné dehydrataci. Dehydratované tělo není výkonné a suché hrdlo ztěžuje soustředění na výuku. Zákaz pití vody při běhání v tělocvičně zní jako mučení. Rozhořčený rodič prodiskutoval tento zákaz se svým synem.

Škola
Fotografie: Pexels

Chlapec potvrdil, že studenti nemohli přinášet vodu do třídy, protože se předtím rozlila. Otec se rozhodl celou situaci řešit s vedením školy, protože je podle něho nepřípustné, aby děti neměli přístup k vodě. Hodiny tělocviku ale mohou vypadat i jinak, takový příběh jsme čtenářům deníku SvětKreativity přiblížili nedávno. Učitel byl během výuky zachycen, jak se najednou zastavil a začal sahat na malou dívku.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*