Oblíbená učitelka skrývala velké tajemství před svou školou. Záhada byla vyřešena až po její smrti

Fotografie: Depositphotos

Oddaná učitelka zasvětila svůj život práci se studenty. Byla velmi oblíbená, ale až po její smrti se ukázalo, co dokázala před všemi dlouhá léta tajit.

Některým lidem se podaří opravdu najít své životní poslání a tomu neváhají obětovat svůj život. To se přesně stalo v případě této paní učitelky, na jejíž příběh upozornil deník OnlineNytt. Celých 45 let se věnovala studentům na střední škole a chodila sem i po odchodu do důchodu. Po její smrti se však ukázalo, že oblíbená učitelka před všemi skrývala jedno velké tajemství.

Do školy často chodila i po odchodu do důchodu

Genevieve Via Cava pracovala 45 let jako učitelka v Dumontu v americkém New Jersey. Své práci zasvětila celý život a nikdy ani nezaložila vlastní rodinu. Byla oblíbenou a respektovanou učitelkou. Svoji práci milovala a brala ji velmi vážně. V roce 1990 odešla do důchodu, ale do své milované školy si stále chodila alespoň vypít kávu s kolegy nebo si povídat se studenty. Jinak však žila střídmým a poklidným životem. Všechny tak velmi překvapilo, když po její smrti vyšlo na povrch neuvěřitelné tajemství.

Ukázalo se totiž, že Genevieve je velmi bohatou ženou. Žila tak skromně, že dokázala našetřit opravdu velké jmění. Překvapení čekalo nejprve na jejího souseda, který po její smrti v roce 2011 obdržel dopis, z něhož vyplynulo, že mu odkázala celý svůj dům a všechny věci v něm. „Byla to velmi štědrá a dobrosrdečná žena, sousedka a dobrá přítelkyně. Znali jsme se více než 30 let,“ citoval pana Jablonského web Newsner.

Ve škole se rodičům zatajil dech. Dceřina kresba neunikla pozornosti její učitelky

Byla skromná, ale tohle nikdo nečekal

Ještě větší překvapení však čekalo na ředitele školy. Genevieve totiž na svou milovanou školu myslela především a odkázala jí rovných milion dolarů. Ředitel Emanuelle Triggiano nemohl uvěřit tomu, co se stalo. Něco takového ještě v životě nezažil. Škola nyní disponuje opravdu nezanedbatelnou sumou. Nakonec se rozhodli peníze použít na založení stipendijního fondu, který pojmenovali po štědré učitelce.

Prostředky z něj jsou využívány na podporu studentů se speciálními potřebami, aby mohli pokračovat i ve studiu na vysoké škole. Ve své závěti nezapomněla podpořit ani místní charitativní organizaci a spolek na ochranu zvířat. Genevieve se tak zapsala do srdcí všech jako oddaná a štědrá bytost. Její odkaz bude ještě dlouho sloužit k dobrým účelům. Na SvětěKreativity jsme psali také o úmrtí milionáře, který dal příbuzným životní lekci.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*