Tento detail vám prozradí, že je váš telefon 100% odposloucháván. Následující test zvládne i úplný laik

Fotografie: Kskhh / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

V dnešní době je mobilní telefon neodmyslitelnou součástí života téměř každého člověka. Proto je dobré si jej zkontrolovat, zdali nejste odposloucháváni.

S pokrokem technologií a rozvojem digitálního věku jsme čím dál tím více zranitelnější, co se soukromí týká. Nebezpečí zneužití osobních údajů je stále větší. Mezi běžné obavy patří strach z neoprávněného přístupu k soukromým konverzacím prostřednictvím mobilních telefonů. Bojíte-li se, že je vaše zařízení odposloucháváno, existuje jednoduchý trik, jak si toto podezření ověřit.

Jak zkontrolovat, zdali jste monitorováni?

Pro běžného uživatele chytrého telefonu existuje snadný způsob, jak si zkontrolovat, zdali je jeho zařízení monitorováno odposlechem. Webniusy uvádí, že vám k tomu poslouží 2 krátké kódy, jež umožňují kontrolu aktivity takzvaných nepodmíněných přesměrování.

  • *#21#
  • *#62#

Pokud zadáte tyto 2 kódy na klávesnici vašeho chytrého telefonu a potvrdíte, zjistíte, zdali jsou vaše data odesílána na neznámá čísla. Díky tomuto triku poznáte, jsou-li vaše hovory a zprávy neoprávněně přesměrovávány, jak uvádí server GeekWeek. Přestože metoda není 100%, je velice užitečná k prvotní kontrole.

mobilní telefon
Fotografie: Freepik

Další podezřelé „chování“ mobilního telefonu

Můžete se zaměřit na další signály, které mohou značit, že je váš mobilní telefon monitorován. Buďte na pozoru, pokud se váš telefon bezdůvodně zapíná a vypíná, baterie se rychle vybíjí, aplikace běží bez vašeho zásahu. Všechny tyto akce by ve vás měly vyvolat podezření. Není však potřeba propadat panice, mohou to být i známky stáří zařízení, ale vyplatí se podrobit telefon kontrole.

Podvodníci se vydávají za pracovníky ČSSZ. Očividnou lest zvládne každý poznat

Mobilní telefon je sice skvělý pomocník, ale v dnešní moderní době představuje pro řadu lidí celý jejich život. Jsou v něm ukryté informace, které by se rozhodně neměly dostat do cizích rukou. Stejně tak se jedná o nástroj, který používají podvodníci, aby z vás vylákali peníze, jak jsme již několikrát informovali na SvětěKreativity. Buďte proto obezřetní.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]