Používání telefonu na záchodě rozhodně není dobrý nápad. Skoro nikdo si neuvědomuje, jak nebezpečné to je

Fotografie: Depositphotos

Mnoho lidí si s sebou bere telefon úplně všude, i na záchod. Ale možná jste nevěděli, že je to opravdu velmi nebezpečné.

O tom, že jsou mobilní telefony opravdu nebezpečné, si můžete přečíst vlastně úplně všude. Ale i přes to je s sebou nosíte dokonce i na záchod. Protože by vám přece mohlo něco utéct za tu dobu, co tam budete sedět. Ale měli byste vědět, že používání telefonu na záchodě je opravdu velká chyba. Děláte to také?

Proč nepoužívat telefon na záchodě

Věděli jste o tom, že používání telefonu na záchodě může za velké množství nemocí? Na telefonu se totiž nachází různé bakterie, jako je například i salmonela. A tyto bakterie se poté mohou šířit a způsobovat infekce ve vašem těle. A navíc můžete tuto infekci na někoho přenést i pouhým dotykem.

Když si čistíte hýždě a poté hned tou stejnou rukou saháte na telefon, nalepí se na něj bakterie a mytí rukou vám pak nebude nic platné. Všechny bakterie, které se dostanou na telefon, se totiž poté hned přenesou na vaše ruce a takto to bude jednoduše kolovat. Tyto bakterie mohou přežít na telefonu dokonce i celé dny a mohou se docela rychle množit.

Fotografie: Pexels

Co je tedy třeba udělat

Prvním krokem je nebrat si na záchod svůj mobilní telefon. Také pokud máte koupelnu spojenou se záchodem, nenechávejte na umyvadle zubní kartáček jen tak. Vždy na něj aspoň dejte kryt. Budete totiž jistě souhlasit s tím, že je celkem nechutné čistit si zuby kartáčkem, na němž mohou být bakterie ze záchodu. A ještě si vydezinfikujte svůj telefon a od té doby už ho na záchod nikdy nenoste.

Zdroj: FamilyHandyman, Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]