Módní guru – Victoria Beckham

Vrcholoví sportovci, ať už současní či v zaslouženém sportovním důchodě, vždy byli neustále obletováni médii. A to jak v průběhu vystupování na zápasech, tak i během jejich soukromého života. Zběsilému náletu fotoaparátů a kamer většinou neutečou ani jejich drahé polovičky.

Některým z nich však mediální rej okolo nevadí, ba naopak. Nemálo manželek či přítelkyň slavných fotbalistů berou svůj vzhled extrémně vážně a snaží se za všech okolností vypadat maximálně upraveně,jednoduše co nejlépe, aby mohly skvěle reprezentovat své partnery. Některé z nich se dokonce do světa módy zakously natolik, že se rozhodly vytvořit si vlastní styl, a staly se z nich módní návrhářky. A to velmi úspěšné. Leckdy se jim podaří slávou zastínit i své partnery.

Mezi skutečné dámy a odbornice na slovo vzaté v oblasti módního designérství patří bezesporu manželka bývalého reprezentanta anglického fotbalového národního týmu Davida Beckhama, Victoria Beckham. Nyní jednačtyřicetiletá čtyřnásobná maminka o sebe odjakživa až přehnaně pečovala, dbala na štíhlou figuru a snažila se v kterékoli situaci vypadat úchvatně. Na výsluní ji však nedostal až sňatek s jedním z největších fotbalistů historie. Ještě před tím, než si s Davidem řekli své ano, působila Victoria Caroline Adams ve světoznámé dívčí skupině SpiceGirls. Již během aktivních let populární pětice si Victoria vysloužila přezdívku posh – nóbl. A vytříbený vkus drobné Angličance narozené v GoffsOaku vydržel doposud.

Druhá veleúspěšná kariéra

Ještě než se však vrhla na dráhu prvotřídní návrhářky, založili s Davidem rodinu. V témže roce, kdy pojala hvězdného záložníka za manžela, se slavnému páru narodil první potomek Brooklyn Joseph. O tři léta později, roku 2002, přišel na svět druhý syn – Romeo James. V roce 2005 přibyl dvěma chlapcům další bráška, Cruz David. Victoria, jakožto maminka na plný úvazek ale vůbec neotálela a v roku 2008 se oficiálně stala módní návrhářkou.3

Manželé Beckhamovi toho mají opravdu hodně společného. Pochybovat o tom, že se Victorii podnikání vydaří, bylo zcela zbytečné, stejně jako pochybovat o kvalitách přímých kopů jejího životního partnera. Hned první Victoriina kolekce zažila nevídaný, ba dokonce raketový úspěch. Nadšení z vkusu paní Beckhamové bylo obrovské na všech frontách, co dodat neměli ani zkušení odborníci či módní kritici a skvostné kousky šly ihned na dračku (stejně nepolevovalo a ani nepolevuje nadšení fotbalových fanoušků z Davidovy vytříbené kopací techniky). Victoria postupně začala otevírat jeden butik za druhým, a to na skutečně prestižních a luxusních adresách velkých měst.

Rok 2011 byl pro Victorii zlomový, a to jak v osobním, tak kariérním životě. Rozhodli se totiž s Davidem pro další utužení vztahu a společně si pořídili nový přírůstek do rodiny. Napočtvrté se pár konečně dočkal vytoužené holčičky, kterou pojmenoval Harper Sever. V tomto roce získala Victoria taktéž prestižní ocenění BritishFashionAwards. Nedá se tedy říci, že by tato dáma, proslulá mimo jiné extrémní štíhlostí, žila pouze ve stínu svého veleúspěšného fotbalového manžela. Značka Beckham je nyní proslulá po celém světě a precizní práce zařadila Victorii mezi top uznávané návrháře.

2Nyní čekají módní ikonu pracovní cesty se zastávkami ve slunné Itálii, Francii a dokonce i v Číně. Následně se ještě nevyhne přípravám každoroční přehlídky v New Yorku. Její manžel bude tou dobou užívat fotbalového důchodu, převážně v Los Angeles.Určitě ale bude trénovat a připravovat vše potřebné pro svůj nový fotbalový tým, který si v USA koupil. Až se rozběhne (spekuluje se o tom, že trenérem by měl být Roberto Carlos), tipování výsledků zápasů tohoto týmu v americké fotbalové lize MLS bude rozhodně složitější než uhodnout, jaký úspěch zaznamená nová kolekce jeho manželky – to bude určitě opět bomba.

V případě zájmu, je možné sehnat povedené kousky ze zbrusu nové kolekce i u nás v České republice. Nemusím ale dvakrát zdůrazňovat, že se jedná o vskutku luxusní zboží, za které si řádně připlatíte.

Obrázky: wikimedia.orgflickr.comflickr.com

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]