Moje rodina miluje tuto lahodnou polévku, kterou pro mě babička dělala celé dětství

Polévka

Vzpomínka, kterou má téměř každý ze svého dětství zarytou hluboko v paměti, je babička a její kuchyně. Dostal se nám do rukou recept na legendární polévku z dob našich babiček.

To, co si téměř každý vybaví, když se řekne babička, je plný stůl jídla a otevřená náruč. Kuchyni našich babiček se můžeme snažit napodobit, je ale zapotřebí znát ten správný recept. Abychom se alespoň přiblížili některému z jídel našeho dětství, připravili jsme si pro vás recept na typickou polévku, která se na stolech babiček hojně vyskytovala.

Ingredience potřebné na přípravu polévky:

  • 600 gramů kuřecích stehen
  • 600 gramů brambor
  • 130 gramů mrkve
  • 130 gramů pórku
  • 200 gramů hladké mouky
  • 2 vejce
  • 1 polévkové lžíce přepuštěného másla (ghí)
  • 2,5 litru vody

Silný vývar je základem dobrého pokrmu

Nejprve si omyjeme a očistíme kuřecí maso. To následně nakrájíme na malé kousky, které ve velkém hrnci opečeme na přepuštěném másle. Díky tomu chytne nejen samotné maso, ale i výsledný vývar výraznější chuť. Na kolečka si nakrájíme připravený pórek, mrkev nejprve oloupeme a poté nakrájíme na nudličky. Takto připravenou zeleninu přidáme do hrnce a necháme krátce orestovat.

Miluje ho většina z nás, ale málokdo zná tato rizika konzumace vývaru

Polévka

Vývar postaví na nohy i nemocného

Orestovanou zeleninu s masem zalijeme připravenou vodou a promícháme. Oloupeme si brambory, nakrájíme je na větší kostičky a přidáme do připravované polévky. Vývar nějakou dobu povaříme, ideálně do té doby, než jsou měkké brambory, pokud chceme ale opravdu silnou polévku, platí, že čím déle, tím lépe.

Polévka

Ve správné polévce nesmí chybět kapání

Abychom dosáhli chuti a konzistence, kterou známe od babiček, je zapotřebí do polévky přidat také knedlíčky. Na ty budeme potřebovat v misce smíchat mouku se solí, do směsi následně přidáme vejce a vše rozmačkáme. Pomocí síta z této směsi do polévky vytvoříme kapání. Polévku zahustíme za pomoci brambor, jakmile jsou měkké, vyndáme je ven, rozmačkáme na kaši a vrátíme zpět do hrnce. Nyní je možné polévku servírovat.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*