Kuličky mozzarelly obalí v mletém hovězím mase a slanině. Z tohoto receptu se vám rozhodně začnou sbíhat sliny

mozzarella v mletém mase

Jakmile jednou zkusíte připravit tento jednoduchý pokrm, budete ho chtít dělat pořád, protože je opravdu velice chutný.

Sýr, mleté maso a slanina. Už takto zní tyto 3 věci skvěle, každá zvlášť. Ale dokážete si představit, co vznikne, když se tyto 3 ingredience spojí a vznikne vám jedno jídlo? Už teď se vám sbíhají sliny, co? Jednoduše si vezměte kuličku mozzarelly, tu obalte v mletém mase a to ještě obalte ve slanině. Vznikne vám naprosto luxusní jídlo, které bude během chvilky ze stolu pryč. Tak na nic nečekejte, a vyzkoušejte ho.

Co budete potřebovat

  • 500 g mletého hovězího masa
  • vejce
  • 20 kuliček mozzarelly
  • 20 kousků slaniny
  • 2 lžíce grilovacího koření
  • Barbecue omáčka

Je to opravdu jednoduché

Z hovězího masa, vajíčka a ještě strouhanky si připravte směs. Přidejte k ní ještě grilovací koření. Vezměte si kousek této směsi a udělejte z ní placku. Do ní si dejte kuličku mozzarelly a vytvořte kuličku o velikosti například golfového míčku. Tuto kuličku poté ještě zabalte do slaniny a dejte na gril nebo do trouby předehřáté na 180 stupňů. Pečte přibližně 20 minut. Masové kuličky ještě potřete barbecue omáčkou a můžete podávat.

Z tohoto množství ingrediencí vám vznikne asi 20 kuliček, ale záleží na tom, jak velké kuličky budete chtít dělat. Samozřejmě můžete čehokoliv přidat. Jako sýr se opravdu nejlépe hodí mozzarella, protože má lahodnou chuť a to je k mletému masu zkrátka dokonalé. No a nakonec pěkně opečená slaninka. Myslíme, že na tomto pokrmu se zkrátka nedá nic pokazit. Jako přílohu můžete udělat třeba hranolky. Přejeme vám dobrou chuť!