Detoxikační mrkvový salát s vajíčkem jako z bistra: Pokud máte v plánu zhubnout bleskurychle pár kilo, tak byste rozhodně měli vyzkoušet tento recept

Asi každá žena se někdy snažila zhubnout nějaké to kilo. Bohužel to leckdy není vůbec jednoduché a trvá to dost dlouho.

Ne každá žena má to štěstí, že by byla krásně hubená od přírody. Mnoho z nich kvůli tomu musí držet všechny možné diety, které bohužel ne vždy zaberou. Ale rozhodně se můžete spolehnout na tento mrkvový salát, který je nejen zdravý, ale také velmi chutný. A když si ho dáte na večeři, neuděláte chybu. Protože dobrá večeře je lepší než jakákoliv dieta.

Mrkev je skvělá

Je mnohem lepší jíst mrkev syrovou než vařenou. Syrová mrkev totiž obsahuje všechny pro tělo důležité látky, které zelenina tepelnou úpravou ztrácí. Syrová mrkev dodá tělu spoustu vitamínů a umožní vám rychleji zhubnout. Buďte ale opatrní, mrkvová šťáva je velmi jednoduchá na přípravu, ale může způsobit silnou alergickou reakci.

Co budete potřebovat na tento salát

  • 330 g syrové mrkve
  • 4 vejce
  • 60 g zakysané smetany
  • 1 stroužek česneku
  • sůl

Z těchto surovin se připravuje základní salát, do kterého můžete přidat třeba semínka, jablka, ředkvičky, rozinky, strouhaný sýr nebo i vařené maso. Tyto změny ale přidávají kalorie, takže pokud držíte přísnou dietu, měli byste před přidáním jakékoliv ingredience spočítat, kolik kalorií obsahuje.

Příprava salátu

Mrkve si důkladně omyjte a oloupete, poté je nastrouhejte. Vejce si uvařte natvrdo a jakmile vychladnou, tak je nakrájejte na kostičky. Přidejte mletý česnek a sůl podle chuti. No a salát je hotový, užijte si ho. Tento salát byste měli jíst jako úplně poslední jídlo dne a po něm už si vzít další jídlo až ráno. Přejeme vám dobrou chuť!

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]