Mrkvový salát s vařenými vejci a česnekem

Pokud si dáváte pauzu od uzenin a masa, máme pro vás perfektní tip na rychlý oběd, nebo třeba večeři. Tento lehký mrkvový salát s vejci a česnekem budete mít hotový doslova za pár minut a z výsledku budete velmi nadšení. Pokrm je plný intenzivních chutí, které potěší kdejaký mlsný jazýček.

Potřebné suroviny na přípravu mrkvového salátu

Na přípravu salátu si připravte:

  • 4 středně velké mrkve
  • 4 vařená vajíčka
  • 200 gramů tvrdého sýra
  • 2 stroužky česneku
  • 2 lžíce majonézy
  • 2 lžíce zakysané smetany
  • sůl a mletý pepř na dochucení

Jak postupovat při přípravě mrkvového salátu?

Nejprve si očistěte mrkve a nastrouhejte je na jemném struhadle. Poté oloupejte vařená vajíčka a nasekejte na menší kostičky. Obě ingredience vložte do větší mísy. Následně přijde na řadu strouhání tvrdého sýra.

Taktéž použijte jemné struhadlo. Salát nakonec dochuťte lisovanými stroužky česneku, solí, mletým pepřem, zakápněte dle chuti majonézou, zakysanou smetanou a dobře vařečkou promíchejte.

Servírování mrkvového salátu s vejci a česnekem

Vhodné je před podáváním salát vychladit řádně v lednici. Poté jej podávejte například s čerstvým rohlíkem, houskou, nebo celozrnným chlebem. Chutný bude například i na chlebíčkách s plátkem šunky, nebo eidamu.

Tak snadno připravíte dokonalé pohoštění pro návštěvu. Salát skladujte v lednici, pokud tam tedy vydrží. Je totiž extrémně dobrý. Přejeme vám dobrou chuť!

Tip na závěr pro masožravce

Výše uvedený mrkvový salát potěší milovníky zeleniny a vajec, tudíž i vegetariány, avšak my pro vás ještě na závěr máme pár tipů, jak si pokrm vylepšit, pakliže se vzdát uzenin nechcete.

Do salátové směsi můžete nakrájet například libovou vepřovou, nebo kuřecí šunku. Vhodné bude i uzené maso nastrouhané nahrubo. A v případě, že vám nebude ze zeleniny stačit v salátu mrkev, hodit se bude například i kukuřice, nebo paprika.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]