Muž za poslední drobné koupil opuštěný sklad. Životní investice ho zachránila a nyní radí, jak toho dosáhl

Fotografie: Depositphotos

Ve Spojených státech bývá zvykem vysílat program, který se zabývá tzv. Storage Hunters. Jedná se o lidi, kteří jezdí z města do města, aby se účastnili aukcí opuštěných skladů.

Moderátor pořadu Don Dotson byl zachycen v klipu sdíleném na sociálních sítích, kde vyprávěl příběh o muži, který v roce 2018 našel „jackpot“. Sice se nejednalo o ten v ohromné peněžní hodnotě, ale v rámci pořadu ve formě opuštěného skladu. Dotson vysvětlil, že tento muž koupil buňku za 500 dolarů (asi 11 500 Kč) a nalezl v ní ukrytý trezor, jenž nešel vůbec otevřít.

Našli velký balík peněz

Muž po obrovském úsilí zavolal dalšího člověka, který se už do trezoru dostal. Obávali se, že trezor bude prázdný, ale kupodivu zde nalezli jmění v hotovosti v přepočtu přes 163 milionů korun. O nějakou dobu později původnímu majiteli došlo, že zde ty peníze nechal, a tak poslal na nového majitele právníky, aby jeho jmění získali zpět.

Snažili se vyhnout soudnímu sporu

Dotson pro televizní pořad následně vysvětlil, že se právníci nejprve pokusili získat peníze zpět mimosoudně. Nabídli nálezci kompenzaci ve výši v přepočtu více než 8 milionů korun, pokud se vše vrátí. Nový majitel později s touto jednorázovou částkou souhlasil, bál se totiž, že by o všechny peníze přišel v případném soudním sporu. K tomu ale naštěstí nedošlo.

Otec koupil auto pro svou dceru. Uvnitř našli znepokojivý dopis od předchozího majitele, který vše změnil

Peníze si rozdělily obě strany

Všem v televizním pořadu přišlo podivné, že by původní majitel peněz jen tak na takovou částku zapomněl. I když šťastný nálezce nakonec nezískal všechny miliony, i tak to ve výsledku byl velmi dobrý obchod, minimálně tedy pro nového majitele. Původní vlastník si zcela jistě připadal škodný, ale nakonec se smířil alespoň s něčím. Na dožití mu to rozhodně bude stačit – a také pro generace po něm. Podobné případy můžete vidět ve videu níže, jedná se o některé z nejlepších kupujících z pořadu Válka skladů.

Zdroj: Newly

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]