Muž dojel automobil, který na silnici nebezpečně kličkoval. Když ho předjížděl, viděl něco podivného na předních sedadlech a záměrně do něj narazil. Co ve voze viděl a proč způsobil nehodu?

Měla to být jedna z běžných cest muže po dálnici. Jak se ale později ukázalo, tato cesta byla přece jenom v něčem jiná. Dojel automobil, který měl problém udržet se ve svém vlastním pruhu. Neustále kličkoval a nebylo výjimkou, že zajel až za krajnici, nebo že zajel až do pruhu levého. To začalo být muži divné a předpokládal, že v autě jede zfetovaný nebo opilý řidič. Rozhodl se tedy, že auto raději předjede a poté zavolá policii, která se o něj postará. Když bylo auto u úplného pravého kraje, rozhodl se muž pro předjíždění manévr.

Co viděl uvnitř, to ho šokovalo

Šlápl na plyn a vyrazil. Když automobil předjížděl, podíval se jeho směrem aby viděl, co je daný řidič zač. V tu chvíli ho daný pohled doslova šokoval. Bylo vidět, jak vůz není řízený, jelikož řidičova hlava byla opřená o volant. V tu chvíli mu bylo jasné, že řidič auta buď usnul, nebo omdlel, či zkolaboval. Uvědomil si, že takové auto daleko nedojede a vzhledem k rychlosti může být velmi ohrožen i život samotného řidiče.

Rozhodl se pro záměrnou nehodu

Bylo mu jasné, že něco musí udělat. A tak rychle najel před auto, začal plynule brzdit a nechal druhý vůz narazit do svého. V tu chvíli zvýšil intenzitu brzdění, aby mohl daný automobil zastavit. I když to byl manévr velmi těžký, podařilo se mu to. Poté už začal volat na tísňovou linku, které oznámil co se stalo. Poté běžel muži na pomoc. Potvrdilo se, že nesmí ale má zdravotní problém. Zdravotníci následně sdělili, že muž měl mrtvici. Také uvedli, že se ho podaří zachránit a že velký podíl na tom má právě muž, který se rozhodl ho zastavit.

Příběh má i jednu negativní dohru

Muž si tímto manévrem zničil svůj automobil, z čehož sice byl zklamán, ale zároveň věděl, že udělal dobrý skutek. A také tušil, že mu vše proplatí pojišťovna. V tu chvíli ale nastal šok, jelikož pojišťovna odmítla škody zaplatit, jelikož šlo o záměrně způsobenou nehodu a tu nelze brát jako klasickou pojistnou událost. Muž byl v tu chvíli odkázán na to, že musí škodu ve výši zhruba 250 000 Kč zaplatit z vlastní kapsy. Svůj příběh napsal na sociální síť, což vzbudilo nejenom mnohé emoce, ale vzbudilo to také mnoho pozornosti.

Škoda mu byla proplacena někým zcela jiným

Nakonec byly škody muži proplaceny. Nikoliv ale ze strany pojišťovny, která si neustále trvala na svém a neustále uváděla, že se na tuto nehodu pojistka nevztahuje. Celý případ získal i velkou mediální pozornost. V médiích se zmínilo i to, že řidič zachránce měl automobil značky Tesla. I proto se celý případ dostal k majiteli automobilky, kterým je Elon Musk. A ten se rozhodl oslovit řidiče a veřejně prohlásil, že všechny škody budou uhrazeny právě jeho firmou. A to jako poděkování, že to byla právě Tesla, která mohla pomoci zachránit lidský život. Příběh měl nakonec šťastný konec po všech stránkách. Jak pro zdravotně indisponovaného řidiče, tak i pro muže který se rozhodl nedbat na škody a pomoci mu v nenadálé situaci.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]