Popelář si myslel, že z odpadků zachránil 5 opuštěných štěňat. Poté zjistil, o jaké zvíře se jedná a zpanikařil

štěňata na trávníku
Fotografie: Pixabay

Když se člověk rozhodne zachránit nějaké zvíře, většinou to myslí dobře. Tento muž ale udělal omyl a místo záchrany štěňat odnesl živočichy, o něž bylo postaráno.

Ve chvíli, kdy lidé najdou nějaké opuštěné zvíře, se nad ním většinou slitují a chtějí mu nějak pomoci. Nejčastěji lidé narazí na štěně nebo kotě, jež opustilo svou maminku, aby mohlo prozkoumávat okolí, ale místo toho se zatoulalo do míst, která nezná. Tento muž takto našel podle něj štěňata při odklízení nepořádku a následně je odvezl do útulku. To, co se dozvěděl později, vůbec nepředpokládal.

Lidé se snaží zvířatům pomáhat

Ne vždy bylo normální zachraňovat toulající se kočky nebo psi. V dnešní době lidé vyfotí každé zvíře, které náhodou potkají na veřejnosti, a poté fotografii sdílejí na sociálních sítích, aby se dostala k majiteli a zvíře se vrátilo co nejdříve domů. Díky tomu se zachrání velká část zatoulaných zvířat. Pokud člověk najde kočku, může si ji vzít na chvíli domů, jestliže není někoho z okolí, kde se kočka toulá.

Pokud se ale jedná o psa, je to o něco složitější. U takového zvířete totiž vůbec nevíte, jakou má povahu a zda není nebezpečné. Je proto mnohem lepší, když k zatoulanému psovi zavoláte policii, která ho většinou odveze do útulku. Fotografii poté také můžete sdílet na sociálních sítích. Jakmile se majitel pejska dozví, že je jeho zvíře v útulku, může si pro něj zajet.

Muž chtěl zachránit štěňata

Tento muž měl stejné úmysly, když při odklízení nepořádku našel pod matrací štěňata. Celá situace se seběhla vcelku rychle, když muž jménem Craig McGettrick odklízel nepořádek na zahradě v Anglii se svým kolegou. Oba dva slyšeli zvuky, které vypadaly, že jdou od jedné z matrací. Jakmile ji nadzvedli, nalezli pod ní 5 malých štěňat.

Muž chtěl štěňata zachránit

Protože Craig nechtěl štěňata na zahradě pod matrací nechat, rozhodl se jim pomoci. Odvezl je tedy do nejbližšího útulku. Stihl si je však vyfotit a fotografii nahrál na internet, aby dal lidem vědět, že tato štěňátka jsou nyní v útulku a brzy budou k adopci. Na tento příspěvek se mu brzy ozval muž se jménem Martin Hemmington. Ten založil National Fox Welfare Society.

Craig nezachránil štěňata

Jak se ukázalo, Martin Hemmington neměl zájem o adopci štěňat a ani nebyl jejich majitelem. Avšak to, co Craigovi sdělil, bylo šokující. Martin Hemmington napsal, že se nejedná o štěňata, ale o liščí mláďata. Dále mu Hemmington poradil, aby mláďata vůbec nekrmil a odvezl je zpět na místo, kde je našel. Jakmile totiž začnou mít hlad, začnou se shánět po matce, která je chodí krmit. Craig je tedy vrátil zpět a po nějaké chvíli se opravdu objevila jejich maminka, jež se o ně přišla postarat.

Zdroj: The DoDo

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]