Myslel si, že zachraňoval skupinu pěti štěňat, ale rychle si uvědomil svůj velký omyl

Fotografie: Nishanth Duraisamy / Creative Commons / Attribution 2.0

Ne každý člověk je schopen vykonávat dobré skutky. Ještě méně dobrých činů je uskutečněno pro zvířata. Tento muž jeden takový skutek udělal.

Vykonat dobrý skutek je některým lidem stále proti srsti. Když jsou však poté sami v nesnázích, o nějaký dobrý skutek žádají druhé. Ještě více lhostejné bývá lidem to, když vidí trápící se zvíře, jež jejich pomoc potřebuje také. Tento muž našel na svém pozemku skupinku mláďat a s pomocí neváhal. Nejdříve si myslel, že jsou to štěňata. Odnesl je tedy do psího útulku. Tam zjistili, že jim nálezce přivezl něco úplně jiného.

Muž pomáhal uklízet ulici

Pro tohoto muže to byl stejný den jako jakýkoliv jiný. Pravidelně společně se svými sousedy dbal na to, aby jejich ulice byla čistá a nepovalovaly se zde odpadky. Šel tedy se svou výbavou na úklid, jako každé ráno, a hledal, co by mohl uklidit. Po nějaké době narazil na starou matraci, která ležela u něj na zahradě již delší čas. Slyšel, že se pod matrací ozývají nějaké zvuky.

Pod matrací se nacházelo překvapení

Když muž matraci opatrně odkryl, zjistil, že zde leží 5 mláďat. Nálezci bylo ihned jasné, že se jedná o štěňata. Vše vypadalo, jako by je tam někdo odložil úmyslně. Zavolal tedy kamaráda, který byl zrovna uvnitř v domě, aby přinesl kartonovou krabici a ručníky. Umístili tyto malé tvory do krabice a začali vyhledávat nejbližší psí útulek, kam by je mohli odvézt.

Muži odvezli zvířata do útulku

Po chvilce hledání se jim podařilo najít útulek, do kterého okamžitě vyrazili. Než tam však dojeli, ještě tam pro jistotu zavolali, aby zde byli na tuto situaci připraveni. Když do útulku dorazili, předali jim krabici se zvířaty, aby se na ně podívali. Na místě byl připraven i veterinář, který mláďata prohlédl. Poté muži sdělil šokující zprávu. Nejednalo se totiž o psí štěňata, jak si nálezci původně mysleli.

Muži byli na omylu

Veterinář s radostí oznámil, že všechna mláďata jsou v pořádku. Akorát se nejednalo o štěňata, nýbrž o malá liščata. Oznámil nálezcům, že je musí na místo nálezu urychleně vrátit. Liščí samice to totiž takto praktikují. Nechávají své mladé osamocené, aby se co nejdříve naučili samostatnosti. To, že si je lidé spletou se štěňaty, se stává běžně, jsou jim dosti podobná. Muži tedy vzali liščata zpět do krabice a odvezli je na místo nálezu, kde si pro ně ještě ten den večer přišla jejich matka.

Zdroj: Newsner