Mysleli si, že jde o chudého důchodce. Když odhalil svou identitu, všechny zalila vlna studu a pokory

skromný muž na farmě
Fotografie: Pixabay

To, že by se lidé neměli soudit podle vzhledu, platí u tohoto muže dvojnásob. Až totiž zjistíte, o koho se jedná a jak tato osoba žije, pravděpodobně budete hodně udiveni.

Lidé dokáží během svého života vytvořit velké množství teorií o všem možném. Častokrát ale vytváří i nehezké teorie o někom jen podle toho, jak tato osoba vypadá. Každý by si měl uvědomit, že soudit někoho podle vzhledu není dobré. Tento muž se vždy oblékal i choval skromně. Nejspíše nikdo by neřekl, jakou funkci zastával.

Nejchudší prezident na světě

V momentě, kdy byste se poprvé podívali na muže, který je oblečen tak trochu zanedbaně a vypadá jako typický starší strýc, pravděpodobně byste neřekli, že je bohatý. Tento muž má bohatství nejen finanční, ale i osobnostní. Nejedná se totiž o nikoho jiného než o bývalého prezidenta Uruguae jménem Jose Mujica, který byl v této funkci od roku 2010 do roku 2015.

Peníze si nenechává pro sebe

Tento muž by se mohl stát vzorem pro mnoho lidí. Podle webu PlanetaPL věnuje 90 % svých výdělků na charitu. Jedná se o necelých 300 000 Kč. Pro sebe si tedy nenechává moc peněz, jelikož je nepotřebuje. Žije totiž skromně se svou manželkou na malé venkovské farmě. Jeho vozidlem je starý Volkswagen Brouk.

Toto auto od něj chtěl jednou koupit arabský šejk. Bývalému prezidentovi za toto vozidlo nabídl v přepočtu asi 22 milionů korun. Mujica to ale odmítl se slovy, že by to urazilo jeho přátele, kteří se mu dříve na auto složili. Nad prodejem vozu uvažoval jen z toho důvodu, že by peníze daroval na výstavbu bytů pro lidi v těžké finanční situaci.

Sestru bývalého prezidenta našli v jejím domě po smrti. Hold vzdávají i ti, od kterých byste to nečekali

Prezident, který je příkladem pro všechny

Dle webu Adevarul byl José Mujica celkem 14 let ve vězení, protože bojoval za svobodu svého lidu. Během toho, co byl prezidentem, nechal legalizovat prodej marihuany, povolil homosexuální svatby a také povolil potraty. To, co slíbil svým voličům poté dodržel nebo se alespoň pokusil o změny.

Na schůzky, na něž se ostatní oblékali do drahých obléků, si José Mujica oblékal obyčejné kousky. Podle něj jsou chudí ti, kteří tvrdě pracují, aby si udrželi drahý životní styl, a navíc chtějí stále víc a víc. O tom, jak jsou někteří vzorem pro ostatní, jsme psali na SvětěKreativity ve článku, kdy si žena drží kondici i v 63 letech a stala se tak vzorem pro další ženy.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]