Nábytek z palet nabízí pohodlí, variabilitu a stojí pár korun

Nábytek z palet nezažíval velký boom před lety. Zažívá ho i dnes. Ukážeme vám nejzajímavější nápady na to, k čemu se dá kus tohoto dřeva využít. Když už paleta přestane sloužit k přepravě nákladu, nemusí se vyhazovat. V domácnostech umí posloužit více než cokoliv jiného. Přesvědčte se o tom.

Jednoduché a za pár korun

Nábytek z palet má pochopitelně celou řadu výhod. Pokud se na tyto klady podíváme blíže, zaujme jeho jednoduchost. Stačí trocha barvy, spojovacího materiálu a máme hotovo.

Kladem je i to, že stojí pár korun. Zatímco klasické typy nábytku vyjdou na tisíce a desetitisíce, nábytek z palet může být zdarma, nebo maximálně v řádech stokorun.

A co se z něho dá vyrobit? Je toho více než dost. My se společně podíváme na ty věci, které jsou nejzajímavější.

Stoly

Ideální je vyrábět takový nábytek z palet, který bude praktický. Do této skupiny rozhodně patří také stoly. V našem případě se může jednat o stoly konferenční, ale stejně tak to může být třeba také stůl jídelní, nebo stůl pro jednoduchou kancelářskou práci.

Postele

Kolik dnes stojí klasická postel? I desítky tisíc. Přitom nábytek z palet stojí pakatel. A na výrobu postele se taková paleta skvěle hodí. Jak pokud jde o samotný základ, tak pokud jde i o výrobu čela, které si každý moderní postel zaslouží.

Relaxační prvky

Nábytek z palet se může hodit i tomu, kdo hledá relaxaci. Když potřebujete prostor, kde budete odpočívat, mohou vám palety také dobře posloužit. Stačí trocha provázku, šikovnosti a je to. Dokonalé venkovní závěsné sezení.

Zahradní nábytek

Mnoho lidí kupuje ten plastový, které se však do zahrad, které jsou plné přírody, zase až tak nehodí. Lépe by se zde vyjímalo dřevo. A tak pokud na něj nemáte peníze, použijte palety. A až doslouží i tento nábytek, využijete ho dále.

Místo na květináče a truhlíky

Nemusí to být jenom záhony, kde budete pěstovat rostliny, plodiny a bylinky. Pokud hledáte netradiční formy, nebo máte nedostatek místa, zkuste vychytávky právě s využitím palet.

Inspirujte se dalšími nápady

Nábytek z palet toho nabízí ještě více. Stačí se inspirovat povedenými možnostmi. A je jedno, zda řešíte něco, co bude umístěné uvnitř vašeho interiéru, nebo na vaší zahradě.

Také nezapomínejte na to, že nábytek z palet zaujme svou kvalitou. Když se na nich převáží zboží, které váží i stovky kilogramů, tak bez problémů vydrží i toto využití.

Fotografie: Pinterest