Koupil si pohovku na „bazoši“ za 1 520 Kč. Když se na ni doma posadil, tak zjistil, že se cosi tajemného ukrývá uvnitř

pohovka plná peněz
Fotografie: Unsplash

Mnoho lidí si rádo kupuje věci z druhé ruky, a to jak pro radost z pořízení starožitných kousků s historií, tak pro ušetření peněz. Jeden muž však udělal koupi roku.

Tento šťastlivec se jmenuje Howard Kirby. Často nakupoval věci z druhé ruky a při jedné z těchto příležitostí se mu jeho vášeň opravdu hodně vyplatila. V prosinci roku 2019 šel totiž do obchodu v Michiganu a jeho pozornost upoutala pohovka s požadovaným otomanem. Navíc byla nabízená k prodeji za velmi nízkou cenu.

Tajemná schránka uvnitř otomanu

Howard koupil set za skromnou částku 70 dolarů (cca 1 520 Kč). Jakmile si ho vzal domů, všiml si jednoho nepatrného detailu. Když si na pohovku sednul, jeden otoman mu přišel poněkud hrubší než ostatní. Ihned tedy vstal a zjišťoval, co je nepohodlným prvkem uvnitř. Se snachou proto otoman rozepnuli a nestačili se divit. Uvnitř totiž byla malá bezpečnostní schránka. Předchozí majitel ji evidentně ukryl uvnitř a postupem času na její přítomnost zapomněl.

Nalezl ohromnou sumu peněz

Nález byl sám o sobě dost ohromující, ale když Howard otevřel schránku, spatřil hromadu bankovek ve výši 43 170 $ (téměř milion korun). Mnoho lidí by rozhodně takový poklad potěšil. Mohli by ho využít, ale Howard se rozhodl najít skutečné vlastníky této kořisti a vrátit jim ji. Muž kontaktoval bazar, aby mohl zjistit totožnost těchto osob, a po několika prohlídkách jim mohl vrátit celou částku nalezených peněz.

Jedinečný úlovek z bazaru. Starý gauč skrýval překvapení, které důchodci změnilo život

Peníze nejsou všechno

Pro Howarda bylo udělat správnou věc důležitější než jakékoli množství peněz. Samotní majitelé těchto peněz byli sami ve složité finanční situaci a vrácené peníze je opět postavily zpět na nohy. Poctivost tohoto muže vyvolala navíc senzaci, a dokonce se o ní dozvědělo i místní zpravodajství. Příběh se tedy rozšířil na sociálních sítích, kde se poukazuje na to, jak laskavá a bezúhonná duše může být příkladem celému světu.

Zdroj: Positivevibration

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]