Neapolský máslový dort je lahodný a jednoduchý na výrobu

Možná nejste v pečení zrovna mistři. To však vůbec nevadí. Blýsknout se můžete neapolským dortem, který hravě zvládne i úplný začátečník.

Ne každý je mistr cukrář. Nevadí. I tak můžete doma vytvořit velmi chutný a vzhledný dort. Až ho návštěva uvidí, jen těžko vám uvěří, že pečení není zrovna vaše silná stránka. Recept není složitý a zvládne ho opravdu každý. Výsledek však stojí za to a mnozí si budou myslet, že je dort z cukrárny od profesionálního cukráře. Jeho chuť je totiž famózní.

Fotografie: Pixabay

Připravte si všechny ingredience

Na dort budete potřebovat 250 gramů mouky, 200 gramů cukru a stejné množství másla. Připravte si půl balíčku prášku do pečiva, čtyři vejce, vanilkovou esenci a dvě polévkové lžíce kakaa.

Na výrobu krému je potřeba 200 gramů hořké čokolády a 120 gramů smetany. Ideálně 40 %, postačí však i klasická 30%. Dopředu je potřeba si připravit smetanu s čokoládou. Obě tyto ingredience zahřejte v kastrůlku a připravte z nich jednotnou a hustou kapalinu.

Fotografie: Pixabay

Poté, co se složky spojí do homogenní hmoty je nechte vychladnout. Až hmota dosáhne pokojové teploty, dejte ji do lednice aspoň na dvě hodiny. Teprve potom můžete vyšlehat šlehačku. Pojďme na těsto. Nejdříve si rozehřejte troubu na 180 stupňů. Pak dejte rozpustit máslo do mikrovlnky a vyndejte při pokojové teplotě. V míse pak smíchejte vejce a cukr, přidejte máslo, mouku a prášek do pečiva. Těsto pak rozdělte na tři části a do jedné přidejte kakao.

Je čas na pečení prvního těsta

Formu vymažte tukem a vysypejte. Pak do ní vložte kakaové těsto a pečte 15 minut. Zbylé těsto smíchejte s vanilkovou esencí a pečte také 15 minut. Upečené korpusy nechte vychladnout na pokojovou teplotu.

Po vychladnutí ořízněte korpusy na stejný tvar a velikost. Na vanilkový korpus natřete čokoládový krém a položte na něj kakaový korpus. Pak opět potřete krémem a položte zbylý vanilkový korpus.

Fotografie: Freepik

Promazávat stačí pouze tenkou vrstvou krému. Těsto je samo o sobě vláčné a chutné, tak není třeba příliš velká vrstva šlehačkového krému. Nyní stačí jen dozdobit. Hezky vypadá, pokud dort polijete bílou polevou, případně bílou čokoládou a tu pak posypete čokoládovou rýží. Nyní ještě dejte celý dort ztuhnout do lednice alespoň na hodinu a můžete podávat. Na talířku nezapomeňte dozdobit alespoň kakaovým práškem.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]