Zelené, svěží a nadýchané moučníky – zaujmou chutí, vzhledem a není složité si je připravit

Také rádi experimentujete v kuchyni? Pak zkuste něco snadného, zdravého a netradičního. Třeba zelenou bábovku s polevou, zelený dost s jakýmkoliv krémem či palačinky. I ten nejobyčejnější dort bude v zelené barvě vypadat zcela jinak – nově, úchvatně, šťavnatě, zajímavě.

Buď se můžete přímo držet určitého receptu nebo pustíte uzdu své fantazii a zkusíte tuto dobrotu vyčarovat sami. Základní těsto může být jakékoliv, které máte rádi a jste na něj zvyklí. Zelené barvy docílíte několika možnostmi. Buď použijete zelený čaj v prášku, matcha čaj, moringu, zelený prášek (doplněk výživy) mix zeleného ovoce a zeleniny, sušené řasy v prášku, případně potravinářské barvivo. Zdravější však bude, když použijete například matcha čaj v prášku či moringu.

Moučník můžete upéci pouze jednobarevný nebo kouzlit s více barevnými těsty. Vanilkové, kakaové, žluté (obarvíte kurkumou). Přestože použijete svůj oblíbený a osvědčený recept na těsto, bude ve finále moučník nejen vypadat, ale i chutnat trochu jinak. Zkusit tak můžete dort, bábovku, buchtu, roládu, muffiny a další.

Moriga roláda

Připravíte si těsto, jako na klasickou roládu, jen do něj přidáte dvě lžičky moringa prášku. Může se stát, že těsto bude díky tomu trochu trpké a bude nutné přidat více cukru či jiného sladidla. Těsto na plechu upečete, poté stočíte a namažete oblíbeným krémem.

Obrázek: thelittleepicurean.com

Dvoubarevný chlebíček

Připravíte si klasické bábovkové těsto a rozdělíte na dvě půlky. Jednu půlku těsta obarvíte kurkumou, bude více žluté a druhou dle libosti matcha či moringou. Těsto nalijete do vymazané a vysypané formy na chleba anebo do bábovkové formy, to záleží na vás.

Obrázek: ayellowbowl.com

Matcha palačinky

Zelené mohou být i palačinky. Rozhodně budou mít jinou chuť i vzhled. Z palačinek nebo vaflí lze připravit i chutný a zajímavý dort. Zkuste někdy místo klasických palačinek tyto a připravte své rodině něco nevšedního.

Obrázek: thewholesomefork.com

Matcha cheesecake

Tento krásně zelený cheesecake se hodí jak ve všední den, tak pro sváteční příležitosti, jako jsou třeba Velikonoce či Vánoce. Zvolit můžete pečenou i nepečenou verzi, kdy spodní část dortu budou tvořit rozmixované sušenky, které rovněž smícháte s moringou nebo matcha. Vůbec nebude vadit, když spodní sušenkovou část necháte jen tak a nebude barvit. I tak vypadá a chutná skvěle.

Obrázek: tastemade.com