3 tipy, jak připravit sladký domácí chléb nebo dort s leopardím vzorem

Přemýšlíte, co připravit chutného a zajímavého pro svou rodinu na víkend? Nebo dokonce čím neobvyklým pohostit návštěvu? Pak máme pro vás skvělý tip. Zkuste upéci sladký chléb s leopardím vzorem. Existuje několik možností, jak tohoto vzoru docílit. My jsme pro vás vybrali 3 varianty.

Chléb s leopardím vzorem č. 1

První možností je vytvořit základní těsto, které si následně rozdělíte na tři díly. Jedno těsto zůstane světlé, druhé jemně obarvíte kakaem či kávou a třetí obarvíte temně. Použít můžete kávu, kakao, nutellu, roztopenou čokoládu nebo potravinářské barvivo. Těsto by mělo být tuhé konzistence, aby se dalo na pracovní desce vyválet. Pak vyválíte světlé těsto a do něj vložíte válečky z hnědých těst. Připravíte si takové válečky, které pak skládáte do formy na chleba a upečete. Postup ve videu. 

Chléb s leopardím vzorem č. 2

Druhá verze je rychlejší a snadnější. Pracujete zde s „tekutými“ těsty, asi jako na klasickou buchtu. V přiloženém videu najdete i použité ingredience a postup. Samozřejmě, že můžete klidně zvolit svůj vlastní recept (těsto na buchtu, bábovku) a vzít si jen inspiraci, jak docílit leopardích flíčků. Jen je důležité, aby v těstu bylo máslo, protože se nechává ztuhnout v lednici, aby při aplikaci těsta do formy, hezky drželo požadovaný tvar.

I zde se pracuje s třemi těsty. Jen nic neválíte, nerolujete. Těsto stříkáte do formy pomocí pytlíků. První světlé těsto, pak tmavě hnědé, světle hnědé a opět tmavě hnědé. Nakonec přikryjete ještě světlým a pokud vám hnědé těsto ještě zbylo, můžete ozdobit cik cak vrch chlebíčku.

Dort s leopardím vzorem č. 3

Do třetice ještě přinášíme jeden postup. Zde již není použitá forma na chléb, ale bábovku. V podstatě můžete použít jakoukoliv formu. Tady se spíš jedná o cheese cake (tvarohový dort). Přikládáme video, kde najdete uvedené ingredience i celý postup. Dokonce i muffiny můžete upéci s tímto vzorem.

Obrázky: YouTube