Nehoda v tunelu ukázala zcela nestandardní chování většiny řidičů

Nehoda v tunelu je velký problém. Stísněné prostory, mnoho zplodin a lidé, kteří mohou začít zmatkovat. K jedné takové nehodě došlo také v Jižní Korei. Díky kamerám umístěným přímo v tunelu bylo možné celou situaci nejenom analyzovat, ale bylo možné i zjistit, jak se chovají jednotliví řidiči.

Nehoda způsobila zastavení provozu

Když se nehoda v tunelu stala, začali k ní řidiči postupně dojíždět. Řada z nich musela prudce brzdit, ale naštěstí nedošlo k tomu, že by někdo další naboural. Vozidla začala postupně zastavovat a celý tunel ucpávat. Je jasné, že toto rozhodně není nijak příjemná situace pro kohokoliv. I proto vás reakce řidičů, ale i spolujezdců překvapí.

Začali vylézat z vozidel

Najednou začala většina řidičů vylézat z vozidel. Jak je vidět na videu, tak začínají také výrazně gestikulovat, začínají jeden na druhého pokřikovat, stejně jako si posunky i něco naznačují. Pokud tipujete že jde o různé nadávky a nervozitu, musíme vás zklamat. Jste na omylu. Děje se něco úplně jiného.

Upozorňují jeden druhého na to, co musí udělat

Toto chování většiny řidičů je zcela nestandardní a dá se říci, že tady u nás ho neuvidíte. Řada z nich po zastavení vyskakuje z auta a ukazuje ostatním, co mají udělat. A ti je poslouchají. Jejich cílem je vytvoření takzvané záchranářské uličky. Z ucpané vozovky v tunelu je najednou silnice, kde je v jejím středu volný průjezd pro záchranářské složky. A to vše jenom díky velké duchapřítomnosti většiny řidičů, kteří upozornili na nutnost vytvoření záchranářské uličky i ty ostatní. Budete jenom zírat, jak to v Jižní Korei na silnicích funguje. Jak by to dopadlo u nás? Tunel by byl pravděpodobně zcela zacpaný na dlouhé hodiny a záchranáři by museli dojet z protisměru.