Milovníci uzenin mají v dnešní době velký výběr z toho, co si dopřejí. Díky tomu si mohou vychutnat to, co jim chutná. S tímto receptem si mohou udělat domácí klobásky, které jsou vynikající.
Uzeniny a klobásky jsou častou surovinou, která tvoří součást slaných dortů, obložených mís nebo společenských večerů. Lidé je rádi konzumují a mohou si také vybírat mezi mnoha druhy. Pokud chystáte oslavu nebo si rádi připravujete domácí potraviny, vyzkoušejte tento recept. Díky němu budete mít výtečné domácí klobásky, které lze nabídnout třeba i návštěvě.
Potřebné ingredience na domácí klobásky
- 1,5 kila vepřového masa
- 650 gramů kuřecích prsou
- 200 gramů sádla
- 4 stroužky česneku
- 2 až 2,5 lžičky soli
- sladká mletá paprika
- 150 až 200 mililitrů vody
- střívka
Začněte s přípravou klobásek
Nejprve si připravte velkou mísu, ve které budete míchat suroviny. Pusťte se do přípravy masa, které je potřeba omýt a následně jej nakrájejte na malé kousky. Sádlo je nutné nakrájet hodně nadrobno. Pokud nemáte rádi příliš mnoho tuku, můžete zmenšit porci sádla.
Nezapomínejte však na to, že klobáskám dodává potřebnou šťavnatost. Nyní v míse smíchejte maso a sádlo. Na řadu přichází sůl, pepř a česnek. Až budete mít v nádobě všechny suroviny, důkladně prohněťte.
Nyní do řádně promíchaných ingrediencí přilijte po částech i ledovou vodu. Opět promíchejte a k ruce si vezměte ruční mixér. Tím míchání a mixování provedete nejdůkladněji. Zakryjte mísu se směsí čistou utěrkou a dejte do chladničky na 1 až 1,5 hodiny. Poté se pusťte do přípravy a práce se střívkem.
Zpracování střívek
Na řadu přichází obal, do kterého budete dávat směs na klobásky. Umělý obal si namočte na několik minut do osolené vody. Vyndejte z ledničky mísu s masem a znovu vše promíchejte. Střívko si připevněte k trysce plničky a začněte ho plnit připravenou směsí. Až budete mít naplněno, nezapomeňte na uvazování na konci.
Závěrečné přípravy klobásek
Zahřejte si vodu na 70 až 80 °C a vařte v páře přibližně 1 hodinu. Po uplynutí tohoto času vyjměte z páry a nechte je uschnout. Po uschnutí je dobré je začít smažit na pánvi nebo v troubě.
Při smažení / pečení byste měli sledovat teplotu, aby střívka nepraskla. Pokud by byla teplota zpracování vyšší než 80 °C, často dojde k prasknutí a vytečení směsi. Proto si raději dávejte pozor.