Netradiční recept na dušené zelí. Tajné ingredience mu dodají neuvěřitelnou chuť

Pokud máte doma zelí a nevíte, co s ním, potom jste na správném místě. Recept na dušené zelí trošku jinak vás určitě překvapí.

Dušené zelí může být docela tradičním pokrmem na vašem jídelním stole. Jeho oblíbenost je způsobena také tím, že je to lehké a rychlé na přípravu. Je možné, že klasické dušené zelí vás už omrzelo, a proto tu pro vás máme netradiční recept, do kterého se přidávají jablka a klobásy. Jablka tomuto pokrmu dodávají neodolatelnou vůni a chuť. Vyzkoušejte ho, třeba si najde místo i u vašeho stolu.

Co budete potřebovat

  • 1 hlávku bílého zelí
  • 2 jablka
  • 2 červené cibule
  • 6 klobás
  • 4 lžíce oleje
  • 2 lžíce koření na maso
  • balzamikový ocet dle chuti

Je to opravdu jednoduché

Nejprve si očistěte hlávku zelí, odstraňte škaredé a špinavé listy. Poté si rozkrojte zelí na čtyři části, odstraňte pahýl a nakrájejte je nadrobno. Jablka si omyjte, nakrájejte na čtvrtky, zbavte jadřinců a nakrájejte na plátky. Cibuli nakrájejte na tenká půlkolečka. No a klobásy si nakrájejte na silnější kolečka.

Opékejte na jedné pánvi

Na rozpálené pánvi se slunečnicovým olejem orestujte kolečka klobás, přibližně 7 minut. Poté klobásy odložte stranou a do tuku vložte zelí a cibuli. Opékejte na středním ohni za občasného míchání asi 10 minut.

Nyní do pánve přidejte koření a jablka a pokračujte v opékání asi dalších 5 minut.  Obsah pánve dejte do pekáče, přidejte opečené klobásy a pokapejte balzamikovým octem. Překryjte alobalem a dejte péct na 180 stupňů přibližně 10 minut.

No a máte hotovo

Po deseti minutách vyndejte pekáč z trouby a ihned můžete podávat. Tohle jídlo je skvělou volbou pro oběd nebo večeři. Můžete ho podávat jako samostatné jídlo, nebo jako přílohu, pokud máte opravdu hlad. Přejeme vám dobrou chuť.