Německá doga málem překonala světový rekord. Během 27 hodin porodila 21 štěňat

Fotografie: Jvgrandblanc / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Majitelé se těšili na štěňátka, která se měla brzy narodit. Dle veterináře jich fenka měla mít okolo 10. Když však porod začal, nestačili se majitelé divit.

Dvouletá fenka německé dogy měla opravdu náročný porod. I když její majitelka počítala s tím, že by mohla mít hodně štěňat, konečné číslo předčilo veškerá její očekávání. Dost možná se tento vrh zapíše do knihy rekordů. Nevídané množství štěňátek ohromilo i veterináře a majitelé fenky se teď ani na chvíli nezastaví. Péče o tolik malých chlupáčů je opravdu náročná.

Porod nebral konce

Německá doga Namine z města Rocky Mount v americkém státě Virginie se stala maminkou neuvěřitelného množství štěňat. Tato dva roky stará fenka porodila 21 štěňat během 27 hodin, což je téměř rekordní počet. Dle veterinářů je běžné, že fena porodí 8 až 10 štěňat, ale tento případ je opravdu výjimečný.

Její majitelka, Tanya Dubbs, řekla, že očekávala, že by mohla mít 13 štěňat, protože je běžné, že velká plemena psů mívají více štěňat na jeden vrh. Takovou nadílku však opravdu nečekala. Tanya vzpomíná, jak už si mysleli, že na svět přišlo poslední štěně, ale ne. Namine měla vždy ještě přichystané další překvapení. Nakonec dvě ze štěňátek krátce po porodu bohužel zemřela.

Rekord je 24 štěňat v jednom vrhu

I tak je Namine opravdu výjimečným psem. Podle Guinessovy knihy rekordů se v jednom vrhu narodilo nejvíce 24 štěňat. Namine tak nebyla daleko od jeho překonání. Ona ani její majitelka si však s takovými věcmi nyní hlavu opravdu nelámou. Jsou totiž plně zaměstnány péčí o tolik štěňat. Porod psa je obvykle stresující pro samotnou fenu i majitele, ale při takovém množství štěňat může být ještě náročnější. Majitelé tak museli fence zajistit dostatečný prostor pro porod a nyní i dostatek místa pro péči o své potomky.

Jejich výživa a péče jsou nyní klíčové pro to, aby všechna zůstala zdravá. Jakmile trochu odrostou, poputují k novým majitelům. Tanya také prozradila, že výdělek z prvního prodaného štěněte věnuje místnímu útulku. Tento případ zaujal pozornost médií po celém světě a „supermáma“ Namine si získala celou řadu fanoušků. Všichni jsou zvědaví, jak se zvládne o tolik štěňat postarat a jestli bude mít pro všechny dostatek mléka. Tanya je však připravená okamžitě jednat, pokud by štěňata neprospívala.

Dogy jsou inteligentní a učenliví psi

Německé dogy jsou jedním z největších plemen psů. Obvykle jsou to milí a přátelští tvorové. Pro svou inteligenci a učenlivost jsou často využíváni jako asistenční psi pro osoby s postižením. Nicméně, kvůli své velikosti mohou být i nebezpeční, pokud nejsou dobře vycvičení. Majitelé tak musí počítat s tím, že tomuto plemeni je potřeba věnovat dostatek času na trénink a socializaci. Snad se tedy všechna štěňata z tohoto rekordního vrhu dostanou do dobrých rukou k milujícím pánečkům.

Zdroj: TheAnimalClub

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]