Těžce nemocný důchodce předvedl obdivuhodný výkon ve zpěvecké soutěži. Jeho odvysílání se však už nedožil

Fotografie: Emin Allahverdi / Creative Commons / Attribution 2.0

Dne 7. ledna odstartovala v Polsku talentová pěvecká soutěž pro seniory. Jeden z účastníků ohromil porotu a všichni jej chtěli do týmu, ale zasáhl osud.

Podívejte se ve videu na výkon Adama Anusiewicze, který se přihlásil do polské verze talentové soutěže. Milovník hudby však byl již v tu dobu těžce nemocný a odvysílání pořadu se bohužel nedožil. Jeho dcera vzpomíná, že jakmile vstoupil na pódium, rakovina se schovala za závěs a nechala Adama bojovat o vítězství.

Všichni porotci chtěli mít tohoto zpěváka v týmu

Čtyři porotci sedí k pódiu zády a netuší, jak soutěžící vypadají. Když je zaujme jejich hlas, zmáčknou tlačítko a jejich křeslo se otočí. Tím si soutěžícího vyberou do svého týmu, který poté soutěží ve finále. Jednašedesátiletý Adam Anusiewicz nastoupil na pódium s kytarou a úžasně zazpíval známou píseň od kapely Smokie, Living Next Door to Alice.

Nikdo nepochyboval, že tento úžasný zpěvák patří do finále. Všichni porotci jej chtěli mít v týmu. Už v tu dobu byl však Adam nemocný. Trpěl rakovinou slinivky, jež mu byla diagnostikována teprve na jaře.Momentálně se docela rychle unavím, což je vidět na pódiu, kde těžko vydržím hodinový koncert vestoje. Avšak mám stoličku, takže pořád hraju, zpívám a koncertuji. Snažím se neustále přistupovat k životu na principu – ber život za rohy, aleluja a vpřed,“ zhodnotil Adam svůj zdravotní stav.

Premiéry ani účasti ve finále se už nedožil

To bylo v srpnu loňského roku, v říjnu Adam odešel do hudebního nebe. Premiérových dílů pořadu, jenž právě v polské televizi startuje, se tak nedožil. Diváci však nepřijdou o jeho cestu soutěží, budou si moci vyslechnout všechny písně, které stihl předtočit. Účast v pořadu považoval Adam za jedno z největších životních dobrodružství: „Chtěl jsem poděkovat osudu a všem, kteří mě sem přivedli, že jsem mohl před vámi vystoupit.“

mikrofon
Fotografie: Freepik

Na stránkách pořadu se k této smutné události vyjádřila i produkce: „Adam Anusiewicz vnesl díky své hudbě do programu spoustu radosti a emocí. Produkce pořadu byla zarmoucena, když se dozvěděla o jeho smrti, a vyjadřuje svou nejhlubší soustrast rodině.“ Soustrastné komentáře pak napsalo i mnoho diváků. „Nejlepší výkon všech sezón. Bohužel také nejtragičtější. Doufám, že toto jedno z posledních dobrodružství v životě panu Adamovi přineslo další chvíle štěstí a životní spokojenosti,“ napsal jeden z nich.

Účastníkům musí být nad 60 let

V Polsku momentálně startuje 4. řada této oblíbené talentové soutěže, které se účastní pouze lidé nad 60 let. Ve většině případů jde o muzikanty, již se hudbě věnují po celý život. Stejně jako Adam, který se jí věnoval od mládí. Mnoho let hrál na amerických výletních lodích se svou kapelou a vystupoval na mnoha koncertech. V repertoáru měl pře 700 skladeb, jimiž těšil publikum. Ve videu se můžete podívat na to, o jaký hlas bude nyní soutěž ochuzena.

Zdroj: Plejada

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*