Neodolatelný piškotový dort s vůní vanilky

Milovníci vanilky zajásají. Tento voňavý a chutný dort je složený z jednoduchých ingrediencí, a přesto je vynikající. Můžete se přesvědčit sami. Kromě toho skvěle poslouží i k zhotovení dokonalého narozeninového zákusku!

Potřebné suroviny na přípravu piškotového dortu s vůní vanilky

Před zahájením pečení si obstarejte následující ingredience:

– 7 vajíček

– 220 gramů krupicového cukru

– změklé máslo

– 2 lžičky vanilkového cukru

– 150 gramů polohrubé mouky

– 70 gramů škrobu

– 1 lžičku kypřícího prášku

Jak postupovat při přípravě piškotového dortu?

Vajíčka si společně s krupicovým a vanilkovým cukrem vyšlehejte do pěny. Následně po částech přisypte prosátou polohrubou mouku, škrob a prášek do pečiva a vytvořte mixérem, nebo metličkou hladké polotekuté těsto bez hrudek. Mělo by mít vzdušnou konzistenci. K ruce si následně vezměte formu na dort o průměru asi 21 centimetrů, vymažte ji máslem, vysypte moukou a vlijte do ní připravené těsto.

Fáze pečení a servírování piškotového dortu

Těsto na dort dejte v další fázi péct do trouby na zhruba 170 stupňů. Doba pečení se odhaduje na 30 až 40 minut, dle druhu trouby. Během pečení rozhodně neotevírejte dvířka. Až se piškot upeče, nechte jej v troubě ještě pět minut a poté až vyjměte.

Nechte vychladnout a podávejte pokrájený na kousky a pocukrovaný cukrem moučkou. Avšak závěrečné úpravy korpusu lze pojmout různorodě. Piškot můžete v půlce rozkrojit, namazat ho čerstvou šlehačkou, poklást ovoce (jahody, borůvky, maliny) a poté jej potřít smetanou i na povrchu.

Takto se dá zákusek jen vychladit do lednice a po několika hodinách si na něm pochutnáte. Vytvoříte tak v několika málo minutách krásný, a hlavně chutný dort pro oslavence. Milovníci čokolády mohou piškotové těsto potřít čokoládovým krémem a korpus následně přelít polevou z čokolády a smetany. Záleží na vašich chutích a také fantazii.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]