Oplatkový „roládový dort“ potřený Nutellou s překvapením uvnitř: Pouze ze 3 ingrediencí! Super snadný recept pro lenochy

Jestliže vaše děti milují sladké, rozhodně jim připravte tento skvělý oplatkový dort s čokoládou. Budou nadšené.

Asi není dítě, které by nemělo rádo čokoládovou pomazánku Nutellu. A cokoliv, v čem je tato pomazánka, vám určitě ihned snědí. Takže pokud má vaše dítě zrovna narozeniny, a nebo mu chcete jen udělat radost, rozhodně vyzkoušejte tento recept na skvělý dort. Je jednoduchý na přípravu a chutnat bude určitě i vám.

Co budete potřebovat

  • 250 ml smetany
  • 300 g oplatek
  • 3 polévkové lžíce Nutelly
  • dle chuti lískové oříšky

Velmi chutný dort

Nejprve si do skleněné mísy nalijte smetanu a vyšlehejte ji mixérem do lehkého zhoustnutí. Přidejte 2 polévkové lžíce čokoládové pomazánky a pokračujte ve šlehání, dokud vám nevznikne krém. Obdélníkovou formu na pečení vymažte slunečnicovým olejem a překryjte potravinářskou folií a nebo alobalem. Na dno si namažte tenkou vrstvu krému.

Navrch položte řadu oplatků a znova je potřete krémem. Takto střídejte vrstvy, ideálně byste měli mít 3 vrstvy oplatek. Úplně nahoře musí být čokoládový krém. Dezert poté zabalte do potravinářské folie a dejte do lednice vychladit aspoň na 2 hodiny. Dort otočte, odstraňte potravinářskou folii a ozdobte Nutellou a lískovými ořechy.

A máte hotovo

Tento dort uchovávejte v chladu až do té doby, než ho budete servírovat. Tento dezert je připravený během okamžiku, ale stejně rychle bude také snědený. Je naprosto ideálním řešením, když k vám má přijít návštěva, ale vy nemáte moc času. Ozdobit ho můžete samozřejmě čímkoliv, na co máte chuť. Přejeme vám dobrou chuť!