Netradiční pedikúra z pohodlí domova. Postačí ocet nebo ústní voda

Trápí vás suchá a popraskaná kůže na patách? Bolí vás paty při každém došlápnutí a nevíte si už rady co s tím? Pomůže domácí pedikúra. Ta je řešením, když žádný z kupovaných krémů nepomáhá a na pedikúru v salonu nemáte čas ani peníze. V daných případech není důvod zoufat, neboť vám dnes nabízím báječné řešení, které tento váš patový problém vyřeší. Navíc si poradí i s estetickou stránkou, takže paty budou opět vypadat krásně a zdravě.

Suchá kůže je palčivý problém

Léto, resp. jakékoliv horké počasí svádí k tomu, abychom odložili pevné boty, a nasadili na nohy pantofle, sandále a další volnou obuv. Najdou se i takoví jedinci, kteří obuv vynechají úplně a pohybují se po zemi na boso. Volba volnější obuvi je samozřejmě zdravá, neboť to dovoluje naší noze dýchat, což je v horkém počasí obzvlášť důležité. Může zde ovšem nastat problém se suchou pokožkou, která umí nadělat pěknou paseku.

Suchá kůže je celkově velmi palčivý problém, na patách obzvláště. Na první pohled nevypadá dobře, a když praskne, bolí to k nevydržení. Z toho důvodu je dobré se o nohy pořádně starat, neboť hlavním zdrojem suché kůže je slabá péče o pokožku. Pokud tedy i vás trápí suchá a popraskaná kůže na patách, čtěte dále. Už nemusíte utrácet hromady peněz za drahé krémy, nebo dokonce za návštěvy pedikéra, neboť tu máme jedinečnou metodu, pomocí níž se suché a popraskané kůže na patách zbavíte. Pomůže domácí pedikúra.

Pomůže ústní voda

Látkou, která vám s tímto problémem pomůže se jmenuje Listerine. Možná jste o ní už slyšeli ve spojitosti s péčí o zuby, ale věřte, že dokáže pomoci i se suchou pokožkou. Jde o kombinaci kyseliny benzoové a ethanolu, která pomáhá odstraňovat odumřelou a suchou kůži. Navíc ničí bakterie a plísně, takže udržuje vaši nohu zdravou. Pokud se tedy rozhodnete tuto látku vyzkoušet, připravte si:

  • 1 šálek Listerine, nebo jiné oblíbené ústní vody s ethanolem
  • 1 šálek bílého nebo jablečného octa
  • 2 šálky horké vody

Jak postupovat

Všechny ingredience nalijte do velkého lavoru a pořádně promíchejte. Pohodlně se usaďte a ponořte do lavoru na hodinu vaše nohy. Zatímco si budete číst, sledovat televizi, nebo třeba jen tak relaxovat, o vaše nohy bude postaráno. Po hodině nohy vyjměte a lehce osušte. Sami poznáte rozdíl. Vaše paty budou vypadat zdravější, krásnější a suchá kůže bude na ústupu. Vyzkoušejte a uvidíte.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]