Nevyhovují vám fasované služební boty? Známe lepší řešení

Nezáleží na tom, jestli jste voják, policajt, nebo třeba hasič, kvalita fasované obuvi není zrovna žádná sláva. Bohužel stále žijeme v zemi, kde musí jednotlivé státní složky šetřit na každém detailu. Přesně proto si drtivá většina příslušníků daných povolání kupuje vybavení za vlastní finance. Jaký produkt vám pomůže s plněním povinností?

Lehká váha, odolnost a technologie

V dnešní době se velmi často místo klasických kanad objevují na nohách profesionálů spíše trekové boty. Není se čemu divit, protože produkty od kvalitních civilních dodavatelů v drtivé většině případů značně převyšují svou „profesionální“ konkurenci. To platí nejen z hlediska odolnosti a použitých materiálů, ale také s ohledem na moderní technologie.

Novodobá turistická obuv vám samozřejmě nabídne celou řadu variant se středně vysokým i vysokým kotníkem, takže se nemusíte bát porušení ústrojní kázně. Zároveň se budete moci spolehnout na špičkové stabilizační prvky, vyztužené špičky, protiskluzovou podrážku, lehkou hmotnost a pohodlný došlap, díky němuž vás nebudou bolet nohy ani po desítkách nachozených kilometrů po tvrdém asfaltu. Stačí jen vědět, na jakého výrobce se zaměřit.

Ochrana proti potu a počasí

Turistické boty vynikají i v oblasti udržování ideální teploty vašich nohou a cirkulace vzduchu či potu. Ať už je budete nosit v jakémkoliv ročním období i podmínkách, předejdete nepříjemným pocitům i případným problémům. V současnosti vede hlavně technologie GORE–TEX, která sice zajišťuje stoprocentní odolnost proti vodě, ale zároveň spolehlivě odvádí pot ven.

S danými vychytávkami počítá třeba známá společnost BOSP, jež se specializuje na výrobu moderní obuvi pro jednotlivé druhy povolání. Jedná se o tuzemskou společnost se zkušenostmi sahajícími až do roku 1998. V její nabídce najdete desítky a desítky ověřených a certifikovaných produktů za příznivé ceny.

Podívejte se sami

Po rozkliknutí výše vložených odkazů se před vámi objeví internetové stránky zmíněných odborníků. V levém horním rohu si otevřete kategorii „BOTY“ a zvolte si preferované určení. Jste myslivec, voják, hasič, policajt, turista, nebo spíše řemeslník? Ať tak, či onak, jednotlivé položky jsou vyvinuté s ohledem na specifické podmínky vaší práce.

Třešničkou na dortu je nákup přímo od výrobce, který nabízí bezkonkurenční ceny. Zároveň oceníte dopravu zdarma u objednávek nad 2 500 Kč a doručení zboží do dvou dní od utvoření objednávky. Pokud se náhodou netrefíte do své velikosti, máte nárok na první výměnu obuvi zcela zdarma. Nechcete-li trpět nekvalitní fasované prostředky, zařiďte si to po svém a dopřejte si klid a bezpečí. Nohy jsou přece jen základ všeho.