Nostradamovo proroctví na rok 2023 nevěstí nic dobrého: Třetí světová válka, ekonomická krize a hladovění

Známý francouzský lékař sepsal svá proroctví před více než 500 lety. Mnohá z nich se už vyplnila. Zjistěte, co je podle jeho předpovědi možné očekávat v roce 2023.

Mnozí jsou k Nostradamovým proroctvím skeptičtí. Pravdou je, že jeho čtyřverší jsou psaná spíše obecně. Málokdy najdeme letopočet nebo konkrétní jméno. Podle lidí, kteří jeho proroctví interpretují, však zde lze najít vodítka, která naznačují, jak se budou události v blízké budoucnosti vyvíjet. Mnohá proroctví se tak již vyplnila. Posledním z nich, bylo úmrtí královny Alžběty II. Splní se i tyto události, které Nostradamus spojil s rokem 2023?

Bude Velká válka?

Asi nejděsivějším z nich je předpověď velké války: „Sedm měsíců velké války, lidé umírají kvůli ničemnosti. Ale Rouene a Evreux nepadne králi.” Dle interpretace by se toto čtyřverší mohlo vztahovat ke konfliktu na Ukrajině, který by v roce 2023 mohl přerůst ve třetí světovou válku. Francouzská města by však měla zůstat v bezpečí. To by naznačovalo, že se nebudou používat jaderné zbraně nebo se válka Evropě vyhne. V případě zapojení jaderných zbraní v Evropě by nejspíš ani Francie nezůstala ušetřena následků.

Ekonomická krize a hladovění

„Tak vysoko stoupne bušl pšenice, že člověk bude jíst své bližní.“ Ekonomická krize již udeřila. Ceny energií i potravin rostou v celé Evropě. Chudším lidem přestává jejich příjem stačit na pokrytí základních potřeb. Proroctví pro příští rok naznačuje, že situace se ještě zhorší. Potraviny budou tak drahé, že lidé nebudou mít, co jíst. Doufejme, že náznaky o kanibalismu jsou zde pouhou metaforou a k ničemu takovému docházet nebude.

Zhoršující se globální oteplování

„Jako slunce spálí hlava zářící moře. Živé ryby Černého moře se budou téměř vařit. Až budou Rhodos a Janov napůl hladovět, místní lidé, aby je rozřezali, budou dřít.” Tyto verše naznačují pokračující nárůst teplot a hladin moří. Města na jihu Evropy budou oteplování pociťovat nejvíce. V jiném proroctví se také zmiňuje o zemi, která bude vyprahlá po čtyřicet let a vše skončí velkou záplavou.

vyprahlá půda
Fotografie: Freepik

Přistání na Marsu

V jednom z proroctví se Nostradamus zmiňuje o světlu dopadajícím na Mars. Planeta se možná dostane do retrográdního cyklu. V další interpretaci však může být „světlem” na Marsu i člověk. Ostatně Elon Musk se nechal slyšet, že by rád vyslal lidi na Mars do roku 2029. V příštím roce se však lidé na Mars ještě určitě nepodívají.

Nebeský oheň změní světový řád?

V dalším proroctví Nostradmus zmiňuje nebeský oheň na královské budově. Nejspíš se tu nebude jednat o prosté vyhoření budovy. Nebeský oheň bývá v Bibli spojován s příchodem Soudného dne nebo konce světa. Tento verš by tak mohl naznačovat, že se změní chod věcí na zemi. Dojde k velké změně světového řádu a skončí staré časy tak jak je známe. Mělo by také dojít ke vzpouře proti bohatým.

Zdroj: Irishmirror