Noviny jako pomocník na zahradu. Nový trend mezi zahrádkáři, který přináší unikátní výsledky

Až vyzkoušíte, co noviny dokážou, budete litovat že jste je vyhodili, nebo že jste je odevzdali do sběru. Je samozřejmě jedno, jaké noviny použijete. Pouze se musí jednat o ty klasické, tedy nikoliv o voskové papíry, na kterých jsou do schránek tištěny letáky.

Jak na to?

Není to nic složitého. Prostě budete potřebovat jenom staré noviny. Ty můžete nastříhat na menší části, nebo je můžete použít i celé. Důležité je dát je na záhony a poté zahrabat hlínou. A to je vše. Až bude čas sklizně, budete zírat, co obyčejný kus papíru dokáže. A k čemu všemu se může hodit a kdy přijde vhod? Pojďte to zjistit.

Eliminace plevele

Ten obtěžuje mnoho zahrádkářů. To proto, že hyzdí záhony a také bere rostlinám živiny i vláhu. Pokud chcete s plevelem účinně bojovat, postačí vám právě obyčejné noviny. Díky tomu že je rozložíte po záhonech nebude mít plevel šanci, aby se dostal na povrch. Vaše záhony budou obsahovat pouze pěstované rostliny a nic, co by zde mělo být navíc.

Zajištění vlhkosti

Dalším důvodem pro použití novin je také to, že dokážou velmi dobře nasát a také udržet vlhkost. Zatímco běžná zemina může velmi rychle vyschnout, noviny vláhu udrží po delší dobu. To se hodí hlavně v létě v období sucha, kdy má rostlina i v parných dnech dostatek vláhy. Stačí jenom pravidelně zalévat a noviny už se o vše postarají.

Hnojení půdy

Je to i hnojení novinami, které je důvodem proč je používat. Jedná se o jemný papír, který se velmi brzy rozloží, podobně jako se tomu děje například u kompostu. Díky novinám tak může být zemina mnohem lépe vyživena. A to znamená, že vaše rostliny dostanou potřebné důležité látky, bez kterých se během růstu neobejdou.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]