Porodila miminko vážící neuvěřitelných 6,5 kg. Lékaři ani nevěděli, že je to možné

příprava do porodnice
Fotografie: Pexels

Narození miminka je bezesporu radostnou událostí, která dokáže převrátit život naruby. Mnohdy i nemluvně dokáže své novopečené rodiče pořádně překvapit.

Žena se po porodu rozhodla svůj příběh sdílet na sociálních sítích. Porodila totiž chlapečka, který vážil neuvěřitelných 6,5 kilogramů. Netají se ani tím, že nejen samotný porod, ale i celé těhotenství pro ni bylo velice náročné. To, že porodí takto velké miminko, ale nečekala.

Předporodní odhady byly vysoké, proto se přistoupilo k císařskému řezu

Každá žena během těhotenství podstupuje několik prohlídek, které jsou častější podle toho, jak moc se blíží očekávané narození potomka. Na jedné z takových prohlídek bylo budoucí mamince oznámeno, že rozměry jejího budoucího potomka jsou opravdu veliké. Lékaři se proto rozhodli nečekat a přistoupit k císařskému řezu.

Pro mladou ženu nebyl porod novou zkušeností, doma již jednoho potomka měla. Přesto i ji samotnou zarazila odhadovaná hmotnost miminka. Právě proto, že si již tímto jednou prošla, věděla, že váha, kterou doktoři odhadují, odpovídá 6 – 9 měsíčnímu dítěti. Neváhala a s porodem císařským řezem souhlasila.

Fotografie: Depositphotos

Odhady se mohou mýlit, v tomto případě ale měli doktoři pravdu

K porodu se díky nadměrné očekáváné hmotnosti miminka přistoupilo dříve než je obvyklé, a to ve 38. týdnu těhotenství. Novorozenec měřil 59 centimetrů a vážil neuvěřitelných 6,5 kilogramů. Ihned po porodu byl převezen na jednotku intenzivní péče, kde strávil 11 dní. I zde museli řešit nezvyklý problém, na takto velké miminko neměli ani plenky, ani vhodné oblečení.

Těhotná hasička zachránila oběť kritické autonehody, několik hodin před vlastním porodem

Maminka dlouho neváhala a snímky svého novorozeného syna zveřejnila na sociální sítě. Krátké video, na kterém jsou obří rozměry jejího potomka zřetelně vidět, během chvíle získalo neuvěřitelných 46 milionů zhlédnutí. Je opravdu až neuvěřitelné, jak velký chlapeček je. I přesto, že jsou jeho rozměry neobvyklé, on i jeho maminka jsou zcela zdraví.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]