Narodila se po 24 týdnech a vážila jen 500 g, lékaři jí dávali 1% šanci na přežití. Takto vypadá dnes

sanitka
Fotografie: Unsplash

Předčasně narozená holčička, která se narodila o 14 týdnů dříve, než byl její původní termín, statečně bojovala o svůj život, a tím zasáhla miliony srdcí po celém světě.

Dnes 7letá holčička jménem Tru Wende Beare se stala inspirací pro miliony lidí, kteří sledovali její příběh od samého začátku. V lednu 2016 se rozkošná holčička narodila o 14 týdnů dříve a vážila pouhých 500 gramů. Kvůli tomu musela několik měsíců zůstat v nemocnici a bojovat o život hned od chvíle, kdy přišla na svět. Lékaři jí totiž ihned diagnostikovali nemoc s tím, že prožije jen jeden měsíc života.

Velice obtížná cesta pro malou holčičku

Maličká holčička byla pro lékaře výzvou, ale v Royal Columbia Hospital se jí dostalo té nejlepší možné péče. Truina máma Chantal ji mohla poprvé držet v náručí 11 dní po jejím narození. Milující maminka opatrně držela svou jemnou dceru se slzami v očích. Navzdory všem zdravotním komplikacím, které Tru trápily, Chantal bojovala po boku své dcery. O několik týdnů později se stav holčičky začal zlepšovat a lékaři mohli tuto radostnou zprávu říci i jejímu tátovi Bobovi.

Mnoho komplikací, které maličká musela absolvovat

V inkubátoru Tru naštěstí přežila a 54. den si ji konečně mohl Bob poprvé pochovat. Byl to velice emotivní okamžik, ale tak to bývá pro každého rodiče, který poprvé drží svého potomka. Tru během té doby ještě bojovala s mnoha komplikacemi. Od začátku všem ukazovala, jak je silná, a 71. den ji konečně mohli vyjmout z inkubátoru, ve kterém tak dlouho pobývala.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Chantal Beare (@chantal_beare)

Dnes už žije stejně jako ostatní

Nastal 90. den a malá statečná bojovnice přešla na kyslík s nízkým průtokem. Čas nadále plynul a po čtyřech dlouhých měsících v nemocnici se Tru konečně mohla vrátit domů. Dnes je Tru šťastné dítě, které si užívá života se svou mladší sestrou Faith a rodiči. Může žít krásný život bez omezení a ukazovat veřejnosti, že se zázraky opravdu dějí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Chantal Beare (@chantal_beare)

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]