Autistický mladík v talentové soutěži zpíval vlastní píseň. Ukázalo se, že je hudební génius

Fotografie: Smial / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Adin Boyer vystoupil v americké talentové show American idol. Svým projevem doslova ohromil přítomné porotce. Ukázal, že pro něj není problém rozeznat žádný tón.

Talentovaný mladík nervózně předstoupil před tříčlennou porotu a rozhodl se, že předvede vlastní skladbu. Jeho velkým snem bylo věnovat se profesionálně zpěvu a hře na klavír. I přes to, že trpí autismem, který pro něj představuje jisté obtíže, si moc dobře uvědomoval, že zviditelnění v talentové soutěži by mohlo jeho kariéru opravdu nakopnout. A nejspíš se nemýlil.

Hudba byla odmalička součástí jeho života

Adin Boyer vyrůstal v rodině, kde hudba hrála již dlouho velmi významnou roli. Jeho otec je učitelem na trombón a matka je herečka. Ve dvou letech byl Adinovi diagnostikován autismus, se kterým se musel on i celá rodina nějak vypořádat. Jeho rodiče si však zároveň všimli, že chlapec má zvláštní hudební nadání, jímž se může pyšnit málokdo.

Jeho talent se vyznačuje tím, že se narodil se schopností rozeznat absolutní výšku tónu. Bez jakéhokoliv kontextu dokáže určit správný tón. Absolutní hudební sluch má asi jeden člověk z 10 000, a tak je to poměrně vzácná schopnost. Uši těchto lidí jsou natolik citlivé, že mohou řadu zvuků a tónů pociťovat velmi nelibě. Ve spojení s Adinovým autismem to znamenalo, že se nemohl účastnit žádných hlasitých koncertů a hudebních akcí. Jeho sluch to prostě nesnesl.

Z profesionálního pianisty zpěvákem

Hudbě se však věnovat chtěl, a tak se připravoval na dráhu profesionálního pianisty. Pak se mu však podařilo vydržet na koncertě jeho oblíbené kapely Coldplay. Uvědomil si, že může vnímání svého sluchu korigovat, a opět se vrátil k myšlence stát se koncertním zpěvákem. Talentová soutěž mu poskytla příležitost předvést, co v něm skutečně vězí.

Před porotu se vydal se svou vlastní písní, ke které složil hudbu i text. Ve videu níže se podívejte na jeho úžasný výkon. Porotci byli z jeho perfektní hry na klavír i zpěvu skutečně nadšení a poslali ho do dalšího kola. Jeho píseň je velmi originální, neotřelá a někteří posluchači ho samotného v komentářích přirovnali k Eltonu Johnovi.

Mnozí doufají, že letošní ročník soutěže vyhraje právě on. Soutěž je ale stále v plném proudu, a tak si na konečného vítěze fanoušci ještě budou muset počkat. Aidenovi se však už teď podařilo dostat se do širokého povědomí veřejnosti. Ve spojení s jeho mimořádným talentem ho úspěšná hudební kariéra nejspíš opravdu nemine.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]