Když mladá dívka porotě oznámila, kterou píseň bude zpívat, dělali si z ní legraci. Jakmile začala zpívat, porotci nechápali, co v soutěži dělá

Fotografie: Depositphotos

Angličanka Maia Gough měla pouhých 12 let, když se přihlásila do populární talentové soutěže Británie má talent. Nikdo netušil, jak to dopadne.

Když malá Maia z jižního Walesu porotě řekla, jakou soutěžní píseň si pro ně vybrala, porotci byli naprosto skeptičtí a málem se Maie vysmáli. Podobných sebevědomých zpěváků již totiž zažili stovky a nemysleli si, že 12letá slečna dokáže zazpívat Whitney Houston. Maia byla z jejich reakce zklamaná a začala být pochopitelně nervózní. Naštěstí ji v zákulisí doprovázela rodina, která ji uklidňovala a podporovala.

Porota byla skeptická

Málokterá zpěvačka se dokáže vyrovnat mimořádnému talentu zesnulé Whitney Houston. Proto když se porotci soutěže Británie má talent dozvěděli, že si mladá soutěžící vybrala pro svůj konkurz jednu z písní této superhvězdy, trochu je to zaskočilo. Tato malá dívka přeci nemůže napodobit takovou ikonu. Ale dvanáctiletá Maia Goughová z jižního Walesu jim dokázala, že se mýlí.

Fotografie: Depositphotos

12letá má talent

Maia porotcům v úvodu řekla, že Whitney je její hudební idol, a proto bude zpívat klasickou píseň této legendární zpěvačky „I Have Nothing“. Zatímco porotci vypadali zpočátku trochu skepticky, jejich názor se změnil, jakmile Maia začala zpívat.

Dokázala totiž, že je více než schopná interpretovat Whitney Houston, a byla ohromena reakcí všech. Její neuvěřitelný vystoupení zvedlo na nohy celé publikum i porotu – včetně notoricky přísného Simona Cowella.

Fotografie: Nisakorn Keanmepol / Creative Commons / CC BY-SA

V soutěži nevyhrála, ale pro sebe byla vítězkou

I po letech je sledování Maiyna výkonu na jevišti silným zážitkem. Soutěž nakonec bohužel nevyhrála, ale dostala se do semifinále. Je zřejmé, že soutěž odstartovala kariéru mladé britské zpěvačky, která v současné době již na vlastním kanálu YouTube uchvacuje své posluchače. Domníváme si, že kdyby Whitney žila a Maiyn výkon viděla, byla by na ni pyšná, co myslíte?

Zdroj: YouTube / Britain’s Got Talent

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]