Obyčejné vlhčené ubrousky vyčistí mikrovlnnou troubu jako nikdy předtím. Dobře si zapamatujte tento postup

Fotografie: Depositphotos

Každý spotřebič v domácnosti potřebuje pravidelnou údržbu, aby fungoval tak, jak správně má. Výjimkou není ani mikrovlnná trouba.

Čisticí prostředky na odstraňování mastnoty mohou být často dosti drahé a přitom neefektivní. Namísto toho takové vlhčené ubrousky jsou levné, má je doma téměř každý a se zbytky jídla dokážou pořádně zatočit. Hodí se tak skvěle na čištění a údržbu mikrovlnné trouby, stačí dodržovat níže popsaný postup a uvidíte, že vnitřek spotřebiče bude výrazně čistější.

Fotografie: Unsplash

Stačí jen několik málo ubrousků

Jako první budete muset vyhodnotit, jak moc je vaše trouba zaneřáděná a jak dlouho jste jí už nevěnovali pozornost. Na čistší spotřebiče vám bude stačit i pouhých 5 ubrousků, špinavější trouba pak bude potřebovat až dvojnásobný počet kusů. Vytáhněte potřebné množství vlhčených ubrousků z balení a rozložte je na otočný disk uprostřed mikrovlnné trouby.

Fotografie: Flickr

Poté spotřebič zapněte na 2 minuty při běžném režimu, pomocí něhož si ohříváte jídlo. Po stanovené době nezbývá než troubu otevřít a vzít jeden ubrousek, jímž setřete uvolněné nečistoty. Pokud vám nestačí jeden kus, berte postupně další a další, dokud trouba nebude zbavena zbytků jídla a mastnoty. Musíte při tom však být velmi opatrní, jelikož ubrousky budou pravděpodobně dosti horké.

Jak to celé funguje

Vlhčené ubrousky jsou napuštěny jistou kombinací olejů a látek, jimiž si můžete vy i vaše děti umýt, odmastit a dezinfikovat ruce či jiné části těla. Ty se při zahřátí v mikrovlnné troubě začnou vypařovat a usazovat na vnitřních stěnách spotřebiče. Díky vlhkosti a působení tepla se tak rozpustí mastnoty, zažraná špína a případné zbytky jídla rozprostřené po celé mikrovlnné troubě.

Fotografie: Depositphotos

Touto metodou však již nedokážete vyčistit ty nejzarytější nečistoty, na které bude potřeba použít radikálnější řešení. Avšak můžete takto pravidelně udržovat vaši troubu čistou, bez bakterií a virů. Dokonce je možné předcházet podobným následným řešením, pokud spotřebič po každém použití preventivně vytřete právě zmíněnými vlhčenými ubrousky či mokrou utěrkou.

Zdroj: Realsimple