Ochrnutá nevěsta se poprala s osudem a na své vlastní svatbě zvládla něco, co nikdo nečekal. Její příběh zaslouží uznání

Fotografie: Depositphotos

Ženich si nepřál nic jiného, než si se svou nevěstou Jaquie Goncher na svatbě pořádně zatančit. A ochrnutá kráska mu to splnit dokázala.

Když jí bylo 17 let, Jaquie Goncher ochrnula. Nešťastně skočila do bazénu svého kamaráda a lékaři napříč odbornostmi se shodovali, že už nikdy chodit nebude. Mladá žena se jim však rozhodla dokázat, že se mýlí. Věnovala se mnoha fyziologickým i terapeutickým cvičením a krůček po krůčku se jí dařilo postavit na nohy.

Fotografie: Pixabay

Přání jejího budoucího manžela se jí stalo motivací

Ano, dokázala sice udělat pár kroků, ale to bylo také všechno. A její snoubenec Andy Goncher to respektoval. Přesto si však nepřál nic jiného, než si se svou milou na svatbě zatančit. Věděl, že je to nemožné, ale přání leckdy bývá silnější než rozum. A právě to postrčilo Jaquie k osudnému kroku. Slyšela o různých možnostech léčby a rozhodla se, že u obyčejné rehabilitace a fyzioterapie rozhodně nezůstane.

Fotografie: Pixabay

Neudržela se na nohou déle než 30 minut

Aby toho nebylo málo, trpěla Jaquie Goncher také problémy s krevním tlakem. I když se udržela na nohou, nedokázala ve vzpřímené poloze strávit víc než 30 minut. A stále mluvíme jen o chůzi, nikoli o tak náročném pohybu, jako je tanec. Šanci jí nakonec daly až moderní technologie.

Fotografie: Pixabay

Páteřní implantáty jako sázka na moderní technologie

Naštěstí se budoucí nevěsta dozvěděla o další možnosti, která jí mohla zlepšit život. A po velkém úsilí se jí povedlo získat páteřní implantáty. Ty lidem jako ona dovolují opět chodit. A tak si na den D naplánovala pro svého manžela báječné překvapení.

Vstát, chodit a tančit

Věděla, že dokáže svatební uličkou projít po svých, i když jí její blízcí museli pomoci vstát z vozíku. To ovšem nebylo všechno. Později mohla s Andym prožít také první svatební tanec. A aby toho nebylo málo, požádala malířku Maggie Smith Kuhn, aby tuhle jedinečnou událost zachytila. Ta ji poté popsala jako neuvěřitelný okamžik. Připadala si prý jako na nějaké sportovní události, na níž hlavní aktéry všichni povzbuzují a fandí jim.

Atmosféra však byla podle ní 100x lepší, protože Jaquie všichni milovali a přáli jí jen to nejlepší. Zdánlivě obyčejný den se tak změnil v něco opravdu výjimečného. V něco, na co přítomní jen tak nezapomenou. A mimo jiné připomenul také důležitost té správné léčby a rehabilitace po jakémkoliv úrazu páteře. Příběh Jaquie pak dokazuje, že nic není nemožné, pokud se budete opravdu snažit.

Zdroj: ABC News