Omlazující účesy pro starší dámy: Stylisté radí, které střihy uberou až 10 let

Fotografie: David Sedlecký / Creative Commons / CC BY-NC

Stárnutí je proces, se kterým se každá žena vypořádává po svém. Ať už je vám kolik chce, vždy se dá díky dobře zvolenému účesu a líčení omládnout o několik let.

Většina žen s přibývajícím věkem pozoruje, že se kvalita jejich vlasů zhoršuje. Málokterá žena se tak může pyšnit bohatou hřívou. V pozdějším věku se tedy stává praktické i pohodlné vlasy zkrátit. A nemusíte dlouhých vlasů litovat, protože krátký sestřih může vypadat mnohem lépe, než dlouhé vlasy. Ale je vhodné mít na paměti některá pravidla.

Nechte vzadu delší vlasy

Velmi oblíbeným účesem starších dam, byl takzvaný květák. Vlasy v zadní části hlavy i na bocích se výrazně zkrátí a ponechají se delší jenom na vrchu hlavy. Přesto, že se jedná nejspíš o praktický účes, tak nepůsobí moc žensky. Mnohem mladistvěji působí, pokud se v zadní části hlavy ponechají vlasy trochu delší a dodá se jim objem.

Vhodné účesy jsou tedy všechny, které mají délku nad ramena, ale příliš vystříhané vlasy už vás mohou činit starší. Můžete tedy volit různě dlouhá mikáda, jak pro rovné, tak i vlnité vlasy. Délka vlasů dokáže skrýt nedokonalosti na krku a podtrhne přirozenou krásu. Pokud si ponecháte vlasy kolem obličeje, také odvedete pozornost od hlubších vrásek kolem očí.

Správně zvolená ofina umí neuvěřitelně omladit

Ofina je pak kapitola sama pro sebe. Každému tvaru obličeje sluší trochu něco jiného. Obecně byste se však měly vyvarovat dokonale rovných i příliš krátkých ofin. Pokud se vám účesy s ofinou líbí, tak směle do toho. Ofinu zvolte střiženou zešikma a spíše delší. Sčesávejte ji pak k jedné straně obličeje. Ofina zakryje vrásky na čele i ty kolem očí.

Fotografie: Freepik

Pokud ofina není pro vás to pravé ořechové, zkuste přední prameny vlasů nesčesat dozadu, ale nechat je rámovat váš obličej. Na obličeji, který je lemován prameny vlasů, je vidět mnohem méně nedokonalostí, než když si vlasy stáhnete do hladkého culíku. Pokud se vám vlasy přirozeně vlní, pak je to plus pro vás. Vlnité mikádo totiž působí hravým dojmem a ubere vám několik let.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*