Nejvhodnější typy ofin podle tvaru obličeje. Špatný výběr vám může přidat až 10 let navíc

Fotografie: Depositphotos

Ofinu buď milujete, nebo nesnášíte. S ofinou dokážete perfektně vyladit svůj look, ale také vás může pěkně potrápit. Každopádně pokud jste někdy o ofině přemýšleli, je teď rozhodně ten pravý čas.

Při výběru brýlí, účesu nebo obočí je třeba zohlednit tvar obličeje, protože nepromyšlená volba nemusí být lichotivá. Proto je důležité znát kontury svého obličeje, než se rozhodnete pro radikální změnu v podobě ofiny, tupý střih, zúžený střih, dlouhý střih nebo propadlý střih. Zjistěte, který typ ofiny bude nejlépe vyhovovat vašemu tvaru obličeje.

Jak rozpoznat tvar obličeje a určit ideální ofinu

Hledáte nový účes, který změní váš obličej? Která z nás nikdy nesnila o tom, že bude nosit ofinu, symbol ženskosti, jako Brigitte Bardot ve filmu A Bůh stvořil ženu nebo, pro ty mladší z nás, Zooey Deschanel v seriálu New Girl? Špatná znalost morfologie vašeho obličeje však může změnit sen v katastrofu. Naučte se tedy rozpoznat, co vám sluší, abyste neskončili s ofinou Kazisvěta šestého.

Fotografie: Freepik

Protáhlý obličej

Čelo a čelistní kosti jsou stejně velké, zatímco brada je tenká. U tohoto typu obličeje je nutné dodat mu objem a zvolit dlouhou ofinu na straně. K tomuto tvaru obličeje se dokonale hodí delší ofina. Měla by mít délku nad obočí nebo alespoň těsně k němu.

Oválný obličej

Je považován za ideální obličej se symetrickou bradou, čelem a lícními kostmi. Dlouhé nebo krátké vlasy, husté nebo tenké, kudrnaté nebo rovné, upravené do drdolu nebo culíku, s otevřeným čelem nebo rozdělené uprostřed – k oválnému obličeji se hodí všechny účesy. A pokud jde o ofinu, lidé s oválným obličejem mají štěstí. Všechny ofiny jsou totiž pro ně vhodné. Nechte to na vaší fantazii, neexistuje špatná odpověď. Dokonalý střih je ten, který si vyberete.

Kulatý obličej

Zakřivený obrys obličeje zabraňuje vystupování brady, zatímco lícní kosti a tváře vystupují a jsou v poměru k linii čelisti. Ideální variantou ofiny, která nejvíce vyhovuje kulatému obličeji, je spíše krátká a odstupňovaná, abyste ji mohli prodloužit a zjemnit. Rozhodně se vyhněte tupě/rovně střižené ofině, která by jen zdůraznila kulaté rysy obličeje.

Čtvercový obličej

Pro tento tvar obličeje je charakteristické, že čelist a čelo jsou široké, což jen zvýrazňuje drsnou stránku rysů. Pro hranatý obličej je vhodnější dlouhá ofina, která zjemní rysy modelu. Rozhodně se vyhněte tupým nebo extra rovným střihům a zkuste něco jemného. Prostříhané vzdušné patky, klidně i zvlněné, a raději upřednostňujte úpravu na stranu.

Fotografie: Pixabay

Jak udržovat ofinu

Výběr tvaru ofiny není všechno. Musíte vědět, jak ji udržovat v harmonii. Nezapomeňte tvar obnovovat v průměru každé dva měsíce, ať už doma, nebo v kadeřnickém salonu. Ale buďte opatrní! Špatné nůžky mohou způsobit spoušť. Pokud nechcete strávit několik příštích týdnů s hlavou pod bobem, abyste zakryli případnou katastrofu, je důležité příliš neřezat.

Ať už je tvar vašeho obličeje jakýkoli, zvolená ofina nakonec odhalí váš svůdný potenciál. Špatně provedená ofina může narušit harmonii vašeho obličeje. Proto je důležité naučit se pozorovat sám sebe a zjistit, co vám nejlépe vyhovuje. Pokud se bojíte, že uděláte chybu, svěřte se kadeřníkovi, který dokáže vaše vlasy i hezkou tvář zvýraznit a odhalit vaši osobnost.

Fotografie: Pexels

Pro ty z vás, které se bojí do toho jít, nebo pro ty, které chtějí nosit ofinu pouze pro zvláštní příležitosti, zkuste vyzkoušet falešné ofiny, jež vám stejně jako prodlužování umožní vypadat sexy a okouzlující a na večer se podobat Brigitte Bardot.

Zdroj: Byrdie

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]